عرضه سکه گرمی از فردا آغاز می شود 

سکه طلا , قیمت سکه

 

بانک مرکزی از فردا ۲۱ اسفند ماه جاری و از طریق شعب بانک پاسارگاد به عرضه سکه گرمی مبادرت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس کمرئی مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی با اعلام این که اسامی شعب بانک پاسارگاد از طریق سایت بانک یادشده قابل دسترسی است، افزود: قیمت سکه های گرمی بر مبنای قیمت جهانی و میانگین قیمتی که روز قبل در بانک کارگشایی معامله شده است، تعیین می شود و به هر فرد دو قطعه سکه گرمی تعلق می گیرد.

مدیر کل ریالی و نشر افزود: این اقدام تا پایان اسفندماه ادامه می یابد، همچنین پیش فروش سکه تمام بهار آزادی با قیمت ۵۹۹ هزار تومان در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی ضمن رد مجدد شایعه عدم تحویل سکه های پیش فروش شده از سوی بانک مرکزی گفت: در مرحله اول بالغ بر ۴ میلیون قطعه سکه پیش فروش شده است و به طور حتم ، بانک مرکزی سکه ها را در موعد مقرر به ثبت نام کنندگان تحویل خواهد داد.

کمرئی خاطرنشان کرد: از آنجایی که احتمال می رفت به هنگام تحویل نخستین سری سکه های پیش فروش شده، قیمت سکه در بازار افت کند یا این که قیمت جهانی طلا دچار نوسان شود، بانک مرکزی تمهیداتی اندیشیده است تا افراد در صورت تمایل بتوانند به جای سکه، اوراقی را دریافت کنند که نشان می دهد فرد چه تعداد سکه خریداری کرده است. به این اوراق سود تعلق می گیرد و با این ابتکار عمل، از خطرات مربوط به نقل و انتقال فیزیکی سکه ها نیز کاسته شده است.

وی افزود: بانک مرکزی به هنگام اعیاد قربان، فطر و نوروز مبادرت به توزیع پول نو می کند و امسال نیز بانکهای ملی، اقتصاد نوین و کارآفرین برای تامین اسکناس نو مورد نیاز مردم مد نظر قرار گرفته اند.

کمرئی افزود: در استان ها نیز ناظرین پولی بانک مرکزی با همکاری بانک ملی ایران در این امر کمک خواهند کرد. مدیرکل ریالی و نشر با اشاره به عملکرد شایسته تحسین شبکه بانکی طی سال جاری در پرداخت مطلوب یارانه های نقدی طی۱۲ مرحله، ابراز امیدواری کرد: در ایام نوروز نیز بانکها شعب کشیک خواهند داشت تا مردم در زمینه امور پولی و بانکی مشکلی احساس نکنند.... / خبرگزارى مهر

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------