آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,زائران خارجی

شایعه موافقت دولت عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور صحت ندارد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: هرگونه موافقت دولت عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور صحت ندارد. وی از شهروندان خواست خبرهای موثق در این باره را از…


وزیر دفاع آمریکا: شماری از متحدان آمریکا به ائتلاف دریایی در خلیج فارس می‌پیوندنداخبار,اخبار سیاست خارجی,مارک اسپر

وزیر دفاع آمریکا مدعی شده است که شماری از کشورهای متحد واشنگتن به‌زودی متعهد ‌می‌شوند به ائتلاف گشت‌زنی در تنگه هرمز ملحق شوند.

به گزارش فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا مدعی شد شماری از کشورهای متحد واشنگتن به‌زودی متعهد ‌می‌شوند به ائتلاف گشت‌زنی در تنگه هرمز ملحق شوند.

 

به نوشته روزنامه «هیل»، اسپر روز شنبه در جمع خبرنگاران مدعی شد نمایندگان بیش از ۳۰ کشور، این هفته در کنفرانسی در مرکز فرماندهی مرکزی آمریکا در فلوریدا گرد آمدند تا درباره عملیات «سنتینل» به بحث و تبادل نظر بپردازند.

 

او گفت همواره هدف دولت آمریکا در عملیات سنتینل «جهانی کردن آن بود» اما جدا از تعهد دیگر کشورها، آمریکا به فراهم کردن نظارت هوایی و دریایی در منطقه ادامه خواهد داد.

 

اسپر در پاسخ به این سوال که آیا کشورهای آسیایی هم در این زمینه تعهدی داده‌اند یا خیر گفت: «زمان مشخص خواهد  کرد».

 

وی در ادامه اتهام‌زنی‌هایش علیه ایران گفت: «فکر می‌کنم همه ما می‌دانیم رفتار بد ایران در خلیج [فارس] ادامه دارد. در حالت ایده‌آل همه ما با یکدیگر تلاش می‌کنیم، اگر ما همگی شانه به شانه یکدیگر تلاش کنیم خوب خواهد بود».

 

اسپر ادعا کرد: «آنچه می‌خواهیم انجام دهیم، ماندن در مسیر دیپلماتیک است و می‌خواهیم ائتلافی ایجاد کنیم که در این راستا به ما کمک کند. هیچ‌کس نمی‌خواهد به درگیری با ایران کشیده شود، به‌همین دلیل است که ما اول ایده ائتلافی را پیشنهاد کردیم که شامل متحدان هم‌فکر و شرکای ما هستند».

 

وی افزود: «فکر می‌کنم [نکته]کلید این است که اگر بخواهید، اتحاد در اقدام و تعهدی مشترک وجود خواهد داشت، تا از آزادی ناوبری در تنگه‌ها و در خلیج [فارس] حفاظت کند و از رفتار تحریک‌آمیزی که می‌تواند به خطای محاسباتی منجر شده و به درگیری تبدیل شود جلوگیری کند. [چیزی که] ما می‌خواهیم از آن اجتناب کنیم».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------