آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,کلی کرافت

آمریکا: برای بازگرداندن تحریم‌های ایران نیازی به اجماع در شورای امنیت نیست

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت مدعی شد که بازگرداندن تحریم‌های چندجانبه علیه ایران مستلزم اجماع در شورای امنیت نیست و طبق…


مقام آمریکایی: اروپایی‌ها قرار است پیشنهاداتی به آمریکا درباره ایران ارائه کننداخبار,اخبار سیاست خارجی,کلی کرافت
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اظهار داشت که کشورهای اروپایی قصد دارند پیشنهاداتی را درباره پیش‌نویس قطعنامه آمریکآ علیه ایران به واشنگتن ارائه کنند.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه فایننشال تایمز، «کلی کرافت»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه در مصاحبه با این روزنامه گفت که کشورهای اروپایی قصد دارند درباره پیش‌نویس قطعنامه آمریکا علیه ایران به واشنگتن پیشنهاداتی ارائه کنند.

 

کلی کرافت در مصاحبه خود درباره آخرین گفت‌وگوهای خود با سه کشور اروپایی در خصوص این قطعنامه گفت: «من، بازی بزدل انجام نمی‌دهم- مسئله خیلی جدی‌تر از آن است که بخواهیم بازی بزدل انجام دهیم».

 

کرافت همچنین گفت که سه کشور اروپایی که عضو شورای امنیت و جزو امضاکنندگان توافق هسته‌ای برجام هستند (فرانسه، انگلیس و آلمان) به او گفته‌اند پیشنهاداتی درباره قطعنامه آمریکا دارند، اما هنوز پیشنهادی به صورت مکتوب به وی ارائه نکرده اند.

 

او گفت: «مایه تأسف است که هنوز هیچ پیشنهاد مکتوبی از آنها دریافت نکردم؛ اگر چنین چیزی در اختیار داشتم، این می‌توانست نقطه آغازی تدوین پیش نویس یک تحریم تسلیحاتی ساده استفاده کنیم. خیلی صادقانه به شما بگویم که کاسه صبرم دارد لبریز می‌شود!»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------