آخرین اخبار سیاست خارجی


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ

ترامپ: ایران اولین کشوری است که برای مذاکره با من تماس خواهدگرفت!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه کارزار انتخاباتی خود، درسخنرانی در ایالت کارولینای شمالی مدعی شد که در صورت پیروزی وی درانتخابات ایران نخستین کشوری خواهد بود که با او برای…


اوبرایان: ایران و چین برای تغییر دولت آمریکا تلاش می‌کننداخبار,اخبار سیاست خارجی,رابرت اوبرایان
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا با هدف کسب آراء بیشتر در انتخابات ۲۰۲۰ مدعی شد: ایران و چین برای تغییر دولت آمریکا تلاش می‌کنند!

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که ایران و چین برای تغییر دولت فعلی کشورش تلاش می کنند.

 

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در این خصوص گفت: مخالفان ما به دنبال برهم زدن روند انتخاباتی ما و ایجاد انشعاب و تفرقه هستند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا مقامات آمریکایی از تلاش های مداخله گرانه خارجی برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آگاه هستند، مدعی شد که  برخی از طرف‌های خارجی دارای ترجیحات و اولویت های خود در رابطه با نتیجه احتمالی انتخابات مذکور هستند!

 

اوبرایان در این خصوص گفت: ایران قطعاً می خواهد از شر رئیس جمهور ترامپ خلاص شود. بر اساس گزارش ها و هر آنچه می بینیم، روسیه طرفدار جو بایدن نیست. ما این‌چنین فکر می کنیم. پکن به دلیل سیاست سختگیرانه رئیس جمهور ترامپ در قبال این کشور  ترجیح می دهد دولت دیگری را ببیند و داده های سرویس های اطلاعاتی و منابع آزاد نیز حاکی از این امر هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------