آخرین اخبار سیاست خارجی


برت مک گرک،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

کاخ سفید: شانس توافق با ایران وجود دارد اما عدم حصول توافق نیز غیرمحتمل نیست

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد که ایران و آمریکا در آستانه یک توافق احتمالی برای بازگشت به برجام هستند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، «برت مک گرک» هماهنگ…

اسماعیل هنیه: از ایران که به غزه پول و سلاح رساند تشکر می‌کنم/ جهاد اسلامی فلسطین: ایران شریک ما در این پیروزی استاسماعیل هنیه،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رئیس دفتر سیاسی حماس از پیروزی در نبرد «شمشیر قدس» به عنوان یک پیروزی استراتژیک یاد کرد و گفت: قدس و مسجدالاقصی خط قرمز ما فلسطینیان هستند.

به گزارش مهر به نقل از فلسطین الیوم، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس از پیروزی مقاومت فلسطین در نبرد شمشیر قدس به عنوان یک پیروزی استراتژیک یاد کرد.

 

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: قدس و مسجدالاقصی برای ما فلسطینیان خط قرمز هستند. به دنبال تحقق پیروزی بزرگ بر صهیونیستها بر فرماندهان مقاومت و محمد ضیف، فرمانده شاخه نظامی حماس درود می فرستم.

 

اسماعیل هنیه در ادامه تأکید کرد: شکستی که مقاومت به رژیم صهیونیستی تحمیل کرد، پیامدهای وخیمی را در عرصه های نظامی و امنیتی برای آینده این رژیم به دنبال خواهد داشت. صهیونیستها نمی توانند از این پیامدها فرار کنند.

 

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: پیروزی در برابر رژیم صهیونیستی در نبرد شمشیر قدس تنها متعلق به یک گروه نیست بلکه تمامی گروه های مقاومت که در یک اتاق عملیات مشترک فعالیت کردند در تحقق این پیروزی سهیم هستند.

 

وی اظهار داشت: مقاومت بهترین گزینه برای رویارویی با دشمن صهیونیستی است. با این گزینه می توان اراضی اشغالی را از لوث صهیونیستها آزاد کرد. درحال حاضر ما خود را برای مرحله پس از پیروزی در نبرد شمشیر قدس آماده می کنیم؛ مرحله ای که با مراحل پیش از آن به کلی تفاوت دارد.

 

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: لازم است از جمهوری اسلامی ایران نیز قدردانی کنم. ایران از هیچ تلاشی برای حمایت های مالی، تسلیحاتی و استراتژیک از مقاومت در غزه دریغ نکرد. همچنین از مصر و قطر و سازمان ملل نیز قدردانی می کنم.

 

***

 

جهاد اسلامی فلسطین: ایران شریک ما در این پیروزی است

سخنگوی گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای محور مقاومت در پیروزی ما شریک هستند.

 

ابوحمزه روز جمعه در سخنانی که به صورت زنده از شبکه های تلویزیونی منتشر شد افزود: نقش جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای محور مقاومت که با سلاح و تجربه ما را یاری کردند و پشتیبان واقعی برای تقویت امکانات مادی و فنی مقاومت بودند ارج می نهیم و به آن ها می گوییم که شما در این پیروزی شریکید و باهم پیروزمندانه وارد مسجدالاقصی خواهیم شد.

 

وی بیان کرد: ما در گردان های قدس و دیگر گروه های مقاومت همچنان در آماده باش کامل هستیم و دشمن را با چشمانی تیزبین زیرنظر داریم و با ملت فلسطین پیمان می بندیم که از حقوق آن ها دست برنداریم.

 

ابوحمزه افزود: گرچه صدای موشک ها، توپخانه و گلوله ها ساکت شده است ولی حرکت در مسیر این جهاد طولانی و دشوار ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه توانستیم در این نبرد، دشمن صهیونیستی و شهرک نشین های وحشی را رام و مهارکنیم اضافه کرد: امروز نگارش برگی دیگر از کتاب حماسه فلسطین با خون شهدا و فداکاری بی نظیر ملت، به پایان رسید.

 

سخنگوی گردان های قدس گفت: ملت در این نبرد توانست رژیم غاصب صهیونیستی را در تنگنای وجودی و تاریجی بی سابقه ای قرار دهد.

 

ابوحمزه افزود: ملت فلسطین در مقابل دیوانگی دشمن ایستاد و باردیگر ثابت کرد که به مقاومت وفادار است و در مقابل دشمنی که از رویارویی حقیقی ناتوان است، امتحان موفقی پشت سرگذاشت.

 

وی بیان کرد: گردان های قدس و درکنار آن دیگر گروه های فلسطینی، شکست جبران ناپذیر و ذلیلانه ای را به نتانیاهو و ارتش شکست خورده اش تحمیل کردند.

 

ابوحمزه اظهار کرد: در این نبرد تمام تلاش های دشمن برای جدایی انداختن میان قدس و کرانه باختری با میدان مقاومت به شکست کشاندیم.

 

وی افزود: براساس وعده ای که دبیرکل جنبش جهاد اسلامی زیاد النخاله داده بود، با موشک ها و خمپاره ها، شهرک ها، پایگاه ها و سکونت گاه های صهیونیست ها پیرامون غزه را به مکان غیر سکونت تبدیل کردیم.

 

سخنگوی گردان های قدس بیان کرد: تل آویو را به صورت روزانه با صدها موشک درهم کوبیدیم و دشمن برای حفظ آبروی خود بارها آژیرهای خطر را در مقابل موشک های مقاومت خاموش کرد.

 

ابوحمزه افزود: همه واحدهای مقاومت با اشتیاق تمام منتظر حمله زمینی دشمن به غزه بودند تا آن ها را به سزای خود برسانند ولی دشمن ترسوتر از آن است که به طور مستقیم و روبرو وارد میدان شود.

 

وی تصریح کرد: ثابت کردیم که رژیم صهیونیستی قابل شکست است و نتیجه تکیه برآن شکست است و این پیروزی میخ دیگری بر تابوت پوسیده این رژیم بود و برای ازبین بردن آن به تقویت قدرت خود ادامه می دهیم.

 

ابوحمزه گفت: جنایت ها و قتل عام های وحشتناکی که دشمن مرتکب شد، تخریب زیربناها، برج های مسکونی و خانه های شهروندان نمی تواند تصویر این پیروزی آشکار را که مجاهدان گردان های قدس و دیگر گروه های مقاومت در قدس، تل آویو، الخضیره، اسدود، عسقلان و همه پایگاه های دشمن رقم زدند از ذهن ها بزداید.

 

کابینه رژیم صهیونیستی پس از۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت در غزه، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد.

 

این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------