آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

امروز آخرین روز دور هفتم مذاکرات وین | موساد: به مقابله با برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌هیم

یک دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفت که امروز -جمعه- آخرین روز از دور جدید مذاکرات برجامی در وین است. به گزارش ایلنا، یک دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفت که…

عربستان: ریاض برای مذاکره با تهران جدی استوزیر امور خارجه عربستان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
"فیصل بن فرحان" وزیر امور خارجه عربستان با اشاره به اینکه ریاض همواره خواهان راهی برای ثبات در منطقه بوده، اعلام کرد: کشورش برای مذاکره با ایران جدی است.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با روزنامه "فایننشال تایمز" مذاکرات با ایران را "اکتشافی" توصیف کرد و گفت: این گفتگوها با ایران "صمیمی" پیش رفته است.

 

در زمان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، ریاض به شدت درگیر جنگ داخلی یمن بود. این کشور در این زمان علاوه بر اختلافات با ایران یک منازعه سیاسی با کانادا نیز داشت. اما فیصل بن فرحان اصرار دارد که ریاض جنگ‌ها را شروع نکرده است.

 

به اعتقاد این دیپلمات ارشد سعودی، رهبری عربستان یک سیاست روشن دارد که اولویت رفاه، ساخت کشور و چشم انداز ۲۰۳۰ است و شما نمی‌توانید با یک منطقه آشفته به آنها دست پیدا کنید.

 

وزیر خارجه عربستان افزود: بنابراین درحالیکه ما به شدت از امنیت ملی و حق حاکمیت خود دفاع می‌کنیم، تلاش خواهیم کرد تا آنها را از طریق دیپلماسی حل کنیم.

 

وی در مورد زمان شروع مذاکره با ایران بیان کرد که همزمانی برخی از اتفاقات این احساس را به وجود آورد که لحظه مناسب برای مذاکره با ایران فرا رسیده است.

 

وی در ادامه مدعی شد: ما همیشه خواهان مذاکره بودیم اگر آنها (مذاکرات) در واقع جدی باشند.  

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------