آخرین اخبار سیاست خارجی


بایدن,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بایدن: وقت ترک گفت‌وگوهای وین نیست/مذاکرات پیشرفت‌هایی داشته است

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری خود در نخستین سالگرد انتخابش به این عنوان، گفت «هنوز وقت ترک گفت‌وگوهای مربوط به برنامه هسته‌ای ایران در وین نیست و این مذاکرات…

اولیانوف: تحریم های جدید، مذاکرات وین را پیچیده می‌کنداولیانوف،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
«میخاییل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین ضمن انتقاد از تحریم های جدید آمریکا در مورد ایران، گفت هرگونه تحریم جدید باعث پیچیده تر شدن مذاکرات وین می شود.

به گزارش ایرنا، اولیانوف روز شنبه در واکنش به تحریم جدید آمریکا در مورد ایران در توئیتی نوشت: همه شرکت کنندگان در مذاکرات وین باید از اقداماتی که ازسرگیری و تکمیل موفق مذاکرات برای اجرای موثر برجام را پیچیده تر کند، بپرهیزند.

 

وی افزود: این اقدامات باید بطور خودکار و بدون هر گونه قید و شرط صورت گیرد.  

 

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به اقدام اخیر خزانه داری آمریکا در تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی کشورمان، ضمن محکوم کردن و مردود دانستن این اقدام، گفت: اعمال تحریم های جدید نشان دهنده رفتار کاملا متناقض کاخ سفید است.

 

خطیب زاده افزود: دولتی که از قصد بازگشت به برجام سخن می گوید و همان روش ترامپ را در تداوم اعمال تحریم ادامه می دهد، این پیام را ارسال می کند که واقعا قابل اعتماد نیست.

 

وی اظهار داشت: دولت های مختلف در این کشور نشان داده‌اند که تا چه میزان ناتوان از درک واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران هستند. اینگونه اقدامات آمریکا در تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری دولت ترامپ و تحریم های غیرقانونی و ظالمانه این کشور است و همانطور که تاکنون این سیاست هیچ یک از اهداف آمریکا را محقق نکرده است باز هم دستاوردی برای این کشور جز ناکامی ‌های جدیدی نخواهد داشت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------