آخرین اخبار سیاست خارجی


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آژانس، ایران را به جعل اسناد محرمانه متهم کرد

فردا نیوز نوشت: وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شده است که ایران اسناد محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از مقامات اطلاعاتی به دست آورد که برای کمک به فرار از…

سالیوان: آمریکا مصمم به ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استسالیوان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی سفاف بودن سیاست‌های این کشور در قبال تهران و تلاش برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا، مدعی شد سیاست واشنگتن در عین شفاف و بی‌پرده بودن بر دو اصل استوار است و آن‌ها را تلاش برای عدم حصول ایران به سلاح هسته‌ای و استفاده از دیپلماسی برای حصول توافق با کشورمان ادعا کرده است.

 

سالیوان در مصاحبه با برنامه «فیس دِ نیشن» در شبکه خبری سی‌بی‌اس، با اشاره به صحبت‌های «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا، و آن‌که زمان برای حصول توافق با ایران کم است، مدعی شد: «سیاست آمریکا بسیار مستقیم و رُک است. ما مصمم به ممانعت از ایران برای رسیدن به سلاح هسته‌ای هستیم و در عین حال دیپلماسی را بهترین راه برای حل اختلاف‌ها می‌دانیم. از آن‌جایی‌که همانطور که وزیر امور خارجه هم گفت، زمان کم است، من ماه گذشته به اسرائیل سفر کردم.»

 

او در ادامه با ادعای آنکه سفر او به سرزمین‌های اشغالی به دلیل هماهنگی‌ها در صورت کارگر نبودن دیپلماسی با ایران انجام شده است، گفت: «ما با متحدان و شرکای اروپایی خود نیز در این زمینه از نزدیک کار می‌کنیم و راهی برای پیشرفت خواهیم یافت. البته مسئله بحرانی در اینجا این است که شرایط فعلی ما به دلیل خروج دولت قبلی از توافق است و ما تبعات این اشتباه فاجعه بار را می‌پردازیم.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------