آخرین اخبار سیاست خارجی


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آژانس، ایران را به جعل اسناد محرمانه متهم کرد

فردا نیوز نوشت: وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شده است که ایران اسناد محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از مقامات اطلاعاتی به دست آورد که برای کمک به فرار از…

گفت‌وگوی وزیران خارجه آمریکا و کویت درخصوص مذاکرات وینگفت‌وگوی وزیران خارجه آمریکا و کویت،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیران خارجه آمریکا و کویت در یک نشست خبری مشترک در خصوص مذاکرات وین رایزنی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از العربیه، "آنتونی بلینکن" وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با شیخ احمد ناصر الصباح، همتای کویتی خود در واشنگتن تاکید کرد: با وزیر خارجه کویت درخصوص مذاکرات هسته ای ایران رایزنی کردم.

 

وی گفت که درخصوص اهمیت ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای تاکید کرده است.

 

از سوی دیگر، وزیر خارجه کویت گفت: از تلاش های آمریکا برای حفاظت از امنیت و صلح در منطقه تمجید می کنیم.

 

پیش از این آنتونی بلینکن با محمد بن عبدالرحمن ال ثانی، همتای قطری خو درمورد آخرین تحولات مذاکرات وین درخصوص برنامه هسته ای ایران رایزنی کرده بود.

 

بر اساس این گزارش، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا در سخنانی تاکید کرد: ما در تمام مراحل مذاکرات تلاش کردیم در سطح سفرای کشورهای همسایه در تهران یا با سفر دستیاران وزارت امور خارجه به این کشورها یا سفر بنده آنها را در جریان آنچه بین ما و پنج کشور می گذرد قرار دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات ما در وین به نقطه ای دارد نزدیک می شود که مذاکرات فنی ما در آینده نه چندان دور به حد اشباع می‌رسد و ما باید تصمیم سیاسی بگیریم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------