آخرین اخبار سیاست خارجی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

مرندی: ادعای ترور بولتون و حمله به رشدی در آستانه توافق هسته‌ای احتمالی عجیب است

مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در وین در واکنش به خبر حمله به سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی که به پیامبر اسلام (ص) اهانت کرده بود گفت با نزدیک شدن به…

آمریکا: برنامه‌ای برای دور دیگری از مذاکرات با ایران نداریمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه گفت که واشنگتن در حال حاضر برنامه‌ای برای برگزاری دور جدیدی از مذاکرات با ایران را ندارد.

به گزارش ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  روز سه شنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران مدعی شد، پاسخی که ما و همچنین متحدان اروپایی منتظر شنیدن آن هستیم تصمیم ایران برای بازگشت به پایبندی کامل به برجام است. بر اساس آنچه ما به صورت غیر مستقیم از ایرانی ها شنیده ایم، نمی دانیم که ایران این تعهد سیاسی را انجام داده است.

 

وی ادعا کرد: یک توافق چند ماهی است که روی میز وجود داشته و تقریبا نهایی شده است اما در هفته ها و ماه های اخیر به جای این تعهد سیاسی، ایران به صورت مداوم خواسته هایی را مطرح کرده است که خارج از برجام هستند.

 

وی مدعی شد: برجام تنها در مورد برنامه هسته ای ایران است. معرفی هر مساله خارج از محدوده برجام، نشان دهنده عدم جدیت و تعهد است و متاسفانه این چیزی بود که تیم ما در دوحه با آن مواجه شد.

 

این مقام آمریکایی ادعا کرد ما از اینکه ایران باز هم به ابتکار اتحادیه اروپا به صورت مثبت پاسخ نداد، ناامید و مایوس شدیم و در دوحه هیچ پیشرفتی بدست نیامد.

 

او در ادامه گفت: ما در نقطه ای قرار داریم که نبود پیشرفت مشابه عقب نشینی است زیرا این توافقی نیست که برای همیشه روی میز باشد و تنها تا زمانی که در راستای منافع ملی آمریکا باشد بر روی میز خواهد بود.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد هدف ما جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است و این توافق می تواند از این امر جلوگیری کند.

 

وی با قدردانی از تلاش های اتحادیه اروپا ادامه داد، در حال حاضر دور دیگری از مذاکرات برنامه ریزی نشده است. ما متعهد به بازگشت به پایبندی به برجام هستیم، اگر ایران نیز چنین تعهدی بدهد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------