آخرین اخبار سیاست خارجی


اولیانوف،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

اولیانوف: مذاکرات احیای برجام نمی‌تواند ماه‌ها ادامه یابد؛ باید تا فوریه گفت‌وگوها را نهایی کنیم

نماینده روسیه در مذاکرات وین، با اشاره به تجربه منفی ایران در نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکا تصریح کرد که کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوها تلاش می‌کنند تا درباره تضمین…

درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟/اطلاعیه نیروی انتظامیاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با آرام خواندن اوضاع گفت: درگیری سطحی بوده و به پایان رسیده است.

فارس نوشت: معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با آرام خواندن اوضاع در مورد جزییات این درگیری مرزی گفت: فاصله دیوار تا نقطه صفر مرزی یک فضایی هست که زمین‌های کشاورزان و در اختیار مردم است، زمان احداث دیوار برای رفاه حال کشاورزان و سرکشی از زمین‌های کشاورزی‌شان روزهایی را مجوز دادیم که به زمین‌هایشان سرکشی کنند. 

 

 مرعشی ادامه داد: امروز هم مطابق آن برنامه باید برای سرکشی می رفتند و از 9 صبح امروز با تراکتورها سر زمین‌های کشاورزی خود رفته‌اند و فصل کشاورزی هم هست. منهتا به دلیل خشکسالی چاهک می‌زنند و از آب مختصر چاهک کشاورزی می کنند. 

 

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا ساعت دو نیم بعد ظهر تا سه جمعیتی که الان در ولایت نیمروز مستقر شده اند اطلاعات کاملی از حوزه مرز ندارند که زمین های پشت دیوار زمین های جمهوری اسلامی ایران است و نقطه صفر مرزی خط رودخانه نقطه صفر مرزی است. 

 

مرعشی بیان کرد: پیشتر هم در این منطقه تیراندازی شده است اما امروز هم به سمت کشاورزان ما تیراندازی کردند و پاسگاه مستقر در محل مجبور به پاسخ شد، درگیری و تیراندازی متقابل شکل گرفت و تقریبا چند ساعتی ادامه پیدا کرد و الان با مذاکراتی که انجام شده اوضاع آرام است و مشکل خاصی وجود ندارد. 

 

وی افزود: آنچه در فضای مجازی پیچیده در مورد تصرف پاسگاه صحت ندارد و یک درگیری دو طرفه و با فاصله بوده است. 

 

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: از ساعتی قبل وارد مذاکره شده‌ایم و این موضوع تمام شده و ادامه نخواهد داشت.

 

تنشی در مرز ایران و افغانستان وجود ندارد

اطلاعیه نیروی انتظامی:هیچ تنشی در مرز ایران و افغانستان در منطقه زابل رخ نداده و اکنون امنیت در این منطقه به صورت کامل برقرار است.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی مرزبانی زابل، مراتب طی ملاقات مرزی بین مقامات مرزبانی دو کشور حل و فصل شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------