آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,محمد بن سلمان و عادل عبدالمهدی

ادعای العرب: ایران درباره امضای توافق برقی با عربستان، به نخست وزیر عراق هشدار غیر مستقیم داده است

روزنامه العرب نزدیک به عربستان سعودی نوشت: سفر روز چهارشنبه عبدالمهدی به عربستان دربردارنده شاخص هایی بود که از تمایل بغداد برای دوری تدریجی از ایران و تحریمهای ترامپ…


واکنش عراقچی به توییت سفیر فرانسه در آمریکا؛ «پاریس شفاف‌سازی کند» اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,عراقچی
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی به مواضع اخیر سفیر فرانسه در آمریکا واکنش نشان داد. 

به گزارش ایلنا، سید عباس عراقچی روز یک‌شنبه در توییتی در واکنش به اظهارات اخیر سفیر فرانسه در آمریکا نوشت: اگر توییت‌های ژرار آرو، موضع فرانسه است، ما با نقض آشکار و عمده اهداف برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ روبرو هستیم. نیاز است پاریس فوراً آن را اصلاح کند یا ما اقدام مقتضی را انجام می‌دهیم.

 

«جرارد آرود»، سفیر فرانسه در آمریکا با انتشار پیامی در حساب توییتر خود در مورد غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران بعد از پایان برجام مدعی شد: «اینکه گفته شود ایران بعد از انقضای برجام مجاز به غنی‌سازی اورانیوم خواهد بود، اشتباه است. ایران باید با توجه به پیمان منع اشاعه و پروتکل الحاقی و تحت نظارت‌های شدید ثابت کند که فعالیت‌های هسته‌ای‌اش صلح‌آمیز است.»

 

این دیپلمات فرانسوی هم‌چنین اضافه کرد: « در  سال ۲۰۰۲ گفتیم که طبق پیمان منع اشاعه، غنی‌سازی اورانیوم بدون داشتن یک برنامه‌ غیرنظامی منطقی در زمینه هسته‌ای غیرقانونی است، پس می‌توانیم در سال ۲۰۲۵ هم در صورت لزوم به این موضوع واکنش نشان دهیم. آن زمان تحریم‌هایی اعمال شدند. این تحریم‌ها می‌توانند مجدداً به کار گرفته‌ شوند. بعد از برجام، هیچ بند نابودشدنی وجود ندارد.»

 

وی در ادامه افزود : «روسیه، اورانیوم غنی‌شده نیروگاه هسته‌ای بوشهر را تأمین می‌کند. بنابراین هیچ دلیل قابل‌پذیرشی وجود نخواهد داشت که ایران بعد از برجام، به غنی‌سازی وسیع اورانیوم دست بزند.»

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------