آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر خارجه اتریش

وزیر خارجه اتریش شنبه به ایران سفر می کند

وزیر امور خارجه ارتش گفت که روزهای شنبه و یکشنبه برای انتقال پیام اروپایی‌ها پیرامون برجام به ایران سفر می‌کند. «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش در کنفرانس خبری…


لاوروف به ظریف چه گفت؟ اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,لاوروف
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود گفت: ما به خوبی می‌دانیم که شرکای غربی به صورت مصنوعی تلاش میکنند اوضاع در خلیج فارس بحرانی شود.

 به گزارش ایرنا ؛«سرگئی لاوروف» در دیدار با «محمدجواد ظریف» افزود: برجام توسط شورای امنیت تایید شده است با این وجود آمریکا از آن خارج شد و نه تنها خارج شده است و قطعنامه را نقض کرده بلکه نمی گذارد دیگر کشورها آن را اجرا کنند.

 

وی ادامه داد: البته ما امروز در خصوص مسایل مختلف تبادل نظر خواهیم کرد تا ببینیم چه کار می توان انجام داد که برجام از بین نرود.

 

لاوروف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اوضاع در خلیج فارس مورد نگرانی ما است چرا که می دانیم  چگونه شرکای غربی ما به صورت مصنوعی شرایط را متشنج می کنند. 

 

وزیر خارجه روسیه خاطر نشان کرد: ایران و روسیه پیشنهادها و طرح های خود را برای افزایش امنیت و ثبات ارایه داده اند تا اوضاع به شکلی حل و فصل شود.

 

لاوروف گفت: روسیه ابتکار صلح آمیز و ایران طرح هرمز را ارایه کرده است که در راستای ثبات سازی در منطقه صورت میگیرند.

 

وی ادامه داد:در مورد سوریه و تلاش های دو کشور در چارچوب مذاکرات آستانه هم گفت و گو خواهیم کرد.

 

لاوروف افزود: موضوعات مختلفی  وجود دارد همچنین در خصوص ارتباطات دو جانبه با تمرکز بر روابط اقتصادی و فرهنگی بر اساس توافقات سران دو کشور گفت و گو خواهیم کرد.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------