آخرین اخبار سیاست خارجی


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آژانس ‌انرژی اتمی: بازرسان آژانس تجهیزات نظارتی در ایران را سرویس کردند

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد که بازرسان آژانس در واپسین روزهای شهریور، تجهیزات نظارتی آژانس در ایران را سرویس کردند. به گزارش فارس، سخنگوی آژانس…

سفیر ایران در سازمان ملل: تهران منتظر اولین اقدام دیپلماتیک جو بایدن است اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مجید تخت‌روانچی
سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل در واکنش به ابراز تمایل دولت جدید آمریکا به گفتگوی مستقیم با ایران اعلام کرد تهران چشم‌انتظار نخستین گام عملی رئیس جمهوری جو بایدن برای برداشتن تحریم‌ها و بازگشتن به برجام است.

 به گزارش همشهری آنلاین، مجید تخت‌روانچی در اولین گفتگوی خود پس از تغییر دولت در آمریکا و به قدرت رسیدن جو بایدن به خبرنگار ارشد سیاست خارجی ان‌بی‌سی نیوز گفت: هیچ گفتگویی میان تهران و واشنگتن از زمان ورود بایدن به کاخ سفید انجام نشده است.

 

سفیر ایران در سازمان ملل در پاسخ به اینکه آیا تهران گفتگوی مستقیم را ترجیح می‌دهد یا گفتگو با میانجیگری کشوری چون سوئیس افزود: ما برنامه‌ای نداریم که آغازگر چیزی باشیم. این به اراده طرف آمریکایی بازمی‌گردد که تصمیم بگیرد چه اقدامی انجام دهد. ایران عجله ندارد.

 

تخت‌روانچی با تاکید بر اینکه اگر بایدن به قول‌هایش درباره بازگشت به برجام عمل کند، ایران هم تعهدهای هسته‌ای خود را از سر می‌گیرد گفت: توپ الان در زمین آمریکاست. این کاملا به دولت جدید ایالات متحده بستگی دارد. به محض اینکه آنها تعهدهایشان را اجرایی کنند، ایران بارها اعلام کرده به تعهدهای برجامی بازمی‌گردد و همه چیز را از سر می‌گیرد.

 

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در عین حال از مقام‌های آمریکایی خواست برای بازگشتن به برجام اقدامی عملی انجام دهند. تخت‌روانچی از آمادگی کامل ایران برای تبادل زندانیان آمریکایی خبر داد و دریاره وعده انتقام حتمی از قاتلان سردار قاسم سلیمانی هم گفت: دانلد ترامپ با ترور سردار سلیمانی یک بازی بسیار خطرناک را شروع کرد و ما هم گفته‌ایم این کار بدون مجازات نمی‌ماند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------