آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیران خارجه ایران و قطر,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

۲ تماس تلفنی وزیران خارجه ایران و قطر در یک شب

ایران از جمله موضوعات دیدار اعلام شده است. ایران و آمریکا به تازگی به مذاکرات مستقیم هسته ای چراغ سبز نشان داده اند. وزیران خارجه ایران و قطر دیشب ۲ مرتبه باهم تماس…

آمریکا: دور چهارم مذاکرات مفید بودوزارت خارجه آمریکا,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه هیأت نمایندگی این کشور اوایل هفته آتی به وین بازخواهد گشت؛ نتیجه چهارمین دور از مذاکرات برجامی را در راستای شفاف سازی برخی گام های ضروری، مفید ارزیابی کرد.

به گزارش مهر، «جالینا پورتر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در جمع بندی چهارمین دور از مذاکرات کمیسیون مشترک برجام که به میزبانی وین انجام شد؛ گفت: برخی از این گفتگوها در شفاف سازی گام‌هایی که ایران و آمریکا باید بردارند تا به اجرای متقابل تعهدات بازگردند؛ واقعاَ مفید بوده است.

 

وی ادامه داد: «رابرت مالی» مذاکره کننده ارشد آمریکا این هفته به واشنگتن برمی گردد و مجدداً اوایل هفته آتی، برای حضور در پنجمین دور از گفتگوها، راهی وین خواهد بود.

 

پورتر همچنین گفت که نمی‌تواند درباره ادعای برخی دیپلمات‌های اروپایی مبنی بر اینکه پیشرفت چشمگیری حاصل شده و توافق در حال شکل گیری است؛ اظهارنظری داشته باشد اما همانطور که پیشتر اشاره شد؛ چند دور اخیر از گفتگوها در شفاف سازی انتخاب‌هایی که هر دو طرف باید برای بازگشت به تعهدات متقابل داشته باشند؛ موثر بوده است.

 

این در حالی است که «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت خارجه ایران نیز می‌گوید متن اصلی توافق و ضمیمه‌ها همه مشخص شده، ولی مذاکرات درباره متن به پایان نرسیده و برخی موضوعات کلیدی کماکان مورد اختلاف است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------