آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیران خارجه ایران و قطر,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

۲ تماس تلفنی وزیران خارجه ایران و قطر در یک شب

ایران از جمله موضوعات دیدار اعلام شده است. ایران و آمریکا به تازگی به مذاکرات مستقیم هسته ای چراغ سبز نشان داده اند. وزیران خارجه ایران و قطر دیشب ۲ مرتبه باهم تماس…

زمان احتمالی به نتیجه رسیدن مذاکرات وین مشخص شد/توقف غنی‌سازی ۶۰ درصدی به‌ زودی رخ می‌دهدمیخائیل اولیانوف,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مقام روس از احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات وین تا اوایل ژوئن خبر داد‌. 

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در مورد زمان به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها در وین گفت: « در حقیقت، حدس زدن یک کار نادرست است. اگر نظر شخصی من را بپرسید، می‌توانم بگویم که روزهای آغازین ژوئن یک مهلت واقع‌بینانه است. حداقل، اکنون به نظر می‌رسد. اما وقتی چنین کار پیچیده‌ای و چنین امور پیچیده‌ای وجود دارد، پیش‌بینی با قطعیت غیرممکن است. من در مورد احساسی که همکاران و خودم در حال حاضر داریم، صحبت می کنم.»

 

اولیانوف گفت: « مذاکرات در مسیر درست پیش می‌روند. من احساس می کنم که مرحله نهایی ممکن است هفته آینده آغاز شود. امیدوارم که چنین باشد.»

 

 توقف غنی‌سازی ۶۰ درصدی به‌ زودی طی مذاکرات برجامی رخ می‌دهد

مقام روس بر اهمیت برجام تاکید کرد و مدعی شد: «فکر می‌کنم توقف غنی‌سازی ۶۰ درصدی توسط ایران، به‌ زودی طی مذاکرات برجامی رخ خواهد داد.»

  

به گزارش اسپوتنیک، میخاییل اولیانوف نماینده روسیه در وین در مصاحبه‌ای گفت: «هیچ توافقی بهتر از برجام وجود ندارد. با این توافق، ایران به کشوری تبدیل شده که بیشترین بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را دارد.»

 

وی افزود: «فکر می‌کنم توقف غنی‌سازی ۶۰ درصدی توسط ایران، به‌ زودی طی مذاکرات برجامی رخ خواهد داد.»

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------