آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کرد

یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم…

ند پرایس: قصد ایران برای تولید اورانیوم فلزی یک گام روبه عقب است! اورانیوم فلزی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده قصد ادعایی ایران برای تولید اورانیوم فلزی با غنای ۲۰ درصد را نگران کننده خواند. 

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، در پی اعلام قصد ایران برای تولید اورانیوم فلزی با غنای ۲۰ درصد مقامات ایالات متحده و تروئیکای اروپایی به این موضوع واکنش نشان دادند.

 

ایالات متحده آمریکا با محکوم کردن تصمیم ایران برای تولید اورانیوم فلزی غنی شده تا خلوص ۲۰ درصد مدعی شد که «پنجره فرصت برای دیپلماسی که به دو طرف اجازه دهد پایبندی خود به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ را از سرگیرند، همچنان باز است».

 

در همین راستا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در یک نشست خبری بدون اشاره به بدعهدی آشکار واشنگتن و خروج یکجانبه این کشور از برجام، این اقدام ایران را نگران کننده خواند و خطاب به خبرنگاران مدعی شد که «آزمایش‌هایی از این نوع برای پژوهش در حوزه سلاح‌های هسته‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است».

 

وی در ادامه ادعاهایش افزود که «این یک گام نامناسب و رو به عقب دیگر برای ایران است، به ویژه در زمانی که ما قصد و تمایل صادقانه (!) خود را برای بازگشت به این [توافق] نشان داده ایم».

 

همزمان، آلمان و فرانسه و انگلیس نیز «نگرانی عمیق» خود را از این قصد ایران اعلام کرده و در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که ایران «[حصول به] یک نتیجه موفقیت آمیز برای گفتگوهای وین را تهدید می کند».

 

در این بیانیه، سه کشور موسوم به تروئیکای اروپایی مدعی شدند که «ایران به تحقیق-توسعه و تولید اورانیوم فلزی که یک گام مهم در مسیر توسعه سلاح هسته‌ای است، هیچ نیاز غیرنظامی معتبری ندارد».

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------