آخرین اخبار سیاست خارجی


تحریم‌ها علیه ایران ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

واشنگتن از احتمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران خبر داد

.یک مقام وزارت خارجه آمریکا از احتمال وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران پس از پایان مذاکرات اخیر خبر داد. به گزارش مهر به نقل از رادیو آمریکا، یک روز پس از پایان دور اول…

باکو استفاده از خاک آذربایجان را علیه ایران تکذیب کرد جمهوری آذربایجان ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مرزبانی جمهوری آذربایجان طی بیانیه‌ای اعلام کرد ادعاها درباره استفاده از خاک این کشور برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران نادرست است. 

به گزارش آنا، در شرایطی که حضور برخی عناصر تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان با ایران خبرساز شده است، مرزبانی باکو روز دوشنبه (امروز) به این خبرها واکنش نشان داد.

 

بنا بر گزارش رسانه‌های جمهوری آذربایجان، نیروی مرزبانی این کشور روز دوشنبه (امروز) با انتشار یک بیانیه هرگونه استفاده از خاک این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

 

بنا بر گزارش خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان، در این بیانیه آمده است: ادعاها درباره استفاده از سرزمین (جمهوری) آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران، نادرست است.

 

مرزبانی جمهوری آذربایجان اعلام کرد: هیچ‌گاه نیروهای طرف ثالث در مرز دولتی آذربایجان وجود نداشته و نخواهد داشت. شایعات مبنی بر اینکه از خاک آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران استفاده می‌شود و نمایندگان جنبش افراطی مذهبی در آن حضور دارند، نادرست است.

 

این نهاد دولتی در باکو افزود: هیچ نیرو و کارشناس از هیچ کشور خارجی در مرز دولتی آذربایجان وجود ندارد. نیروی مرزبانی (جمهوری) آذربایجان که از مدرن‌ترین قابلیت‌ها برخوردار است، نیازی به حمایت نیروهای خارجی برای حفاظت و حفاظت قابل‌اطمینان از مرز دولتی آذربایجان ندارد.

 

نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان، یک نهاد دولتی است که مسئولیت کنترل و نگهداری مرزهای زمینی و دریایی این کشور را بر عهده دارد.

 

تکذیب استفاده از اراضی جمهوری آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی انجام‌شده که طی ماه‌های اخیر موضوع حضور برخی نیروهای تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی بسیار خبرساز شده است.

 

پیش‌ازاین، الهام علی‌اف رئیس‌جمهور و لیلا عبدالله اوا سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در اظهارنظرهای جداگانه حضور هرگونه نیروهای طرف ثالث در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را رد کردند.

 

حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران، تصریح کرده بود که حضور فعال رژیم صهیونیستی در آذربایجان علیه امنیت ایران را برنمی‌تابیم.

 

وی چندی پیش در خصوص رزمایش‌های ایران در مرز جمهوری آذربایجان تصریح کرده بود که این‌گونه رزمایش‌ها در داخل اراضی ایران در چارچوب حق حاکمیت ملی ایران است.

 

امیر عبداللهیان هشدار داده بود: جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------