آخرین اخبار سیاست خارجی


تخت روانچی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

خبری متفاوت درباره حق رای ایران در سازمان ملل

سفیر و نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل از بازگشت حق رای ایران در این نهاد بین‌المللی خبر داد. به گزارش ایرنا، تخت روانچی پیش از این، در 24 دی ماه اعلام کرده…

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان علیه ایران | واکنش آمریکا به تنش ها در روابط ایران-آذربایجان ایران وآذربایجان,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت. 

  به گزارش ایلنا به نقل از ینی شفق، لیلا عبدالله ایوا، سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان در مورد اتهام حضور تروریست‌ها در مرزهای آذربایجان گفت: "آذربایجان ادعاهایی درباره حضور تروریست‌ها را رد می‌کند توصیه ما به کسانی که می‌خواهند به دنبال تروریست‌ها باشند، این است که اطراف خود را خوب ببینند."

 

وی افزود:" متأسفانه ایران از کمپین خود علیه آذربایجان دست نمی‌کشد. ما به طور قاطع چنین اتهاماتی را رد می‌کنیم. ما این را در جنگ ۴۴ روزه گفتیم و بار دیگر تأکید می‌کنیم که هیچ تروریستی در آذربایجان وجود نداشته‌ است. به طور کلی، در آذربایجان به عنوان کشوری که به دلیل تروریسم آسیب دیده‌ است، هرگز جایی برای تروریست‌ها وجود ندارد . "

 

سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان اضافه کرد: "در کمال تعجب، چنین اتهامی در طول جنگ مطرح نشد و پس از جنگ چنین نگرانی‌هایی مطرح نشد. این مساله بعد از این مطرح می‌شود که باکو از ورود غیرقانونی کامیون‌های ایرانی به آذربایجان" جلوگیری کرده و مناطق تحت اشغال خود را از کنترل ارمنستان خارج کرده است."

 

واکنش آمریکا به تنش های اخیر در روابط ایران-آذربایجان

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری به سوالی درباره مباحثاتی که اخیرا میان ایران و جمهوری آذربایجان درباره تحرکات نیروهای خارجی در خاک آذربایجان پیش آمده است، با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران پاسخ داد.

  

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور این کشور در کنفرانس خبری خود در پاسخ به این سوال که چه نظری درباره اظهارات ایران مبنی بر وجود نیروهای خارجی در خاک آذربایجان دارد و آیا این موضوع اهمیتی برای آمریکا دارد، به ویژه از نظر وجود خطوط انرژی آمریکا در منطقه، با مطرح کردن ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه گفت: وقتی به فعالیت های منطقه ای ایران می رسد، ما همیشه به وضوح گفته ایم که چه موضعی داریم. ایران به شکل های مختلف، یک بازیگر ثبات زدا بوده است، از جمله در زمینه حمایتش از نیروهای نیابتی، حمایتش از دیگر بازیگران منطقه ای، تهدیدها و اظهارات قهری فراوان این کشور. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------