آخرین اخبار سیاست خارجی


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آژانس، ایران را به جعل اسناد محرمانه متهم کرد

فردا نیوز نوشت: وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شده است که ایران اسناد محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از مقامات اطلاعاتی به دست آورد که برای کمک به فرار از…

بعد از ریچارد نفیو، دو عضو دیگر تیم مذاکره‌کننده آمریکا در وین هم کناره‌گیری کردند ریچارد نفیو,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
منابع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده آمریکا از تغییراتی در این تیم خبر دادند و گفتند که بعد از ریچارد نفیو، معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، دو نفر دیگر نیز در اعتراض به مواضع مماشات‌آمیز رابرت مالی در قبال ایران از تیم مذاکره‌کننده آمریکا در وین جدا شده‌اند. 

 به گفته برخی افراد آگاه، با توجه به اینکه مذاکرات هسته‌ای ایران در وین در روز‌های اخیر به مرحله حساسی رسیده است؛ اختلاف‌های زیادی میان اعضای تیم مذاکره کننده آمریکایی بر سر موضوع تشدید سختگیری‌ها و یا لغو برخی از تحریم‌ها به وجود آمده است.

 

منابع خبری می‌گویند این اختلاف‌ها به حدی است که برخی اعضای تیم آمریکایی گروه را به دلیل اختلاف زیاد ترک کرده اند. به گفته وال استریت ژورنال، ریچارد نفیو، معاون فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران به دلیل اختلاف با سایر اعضای گروه آمریکایی این تیم را ترک کرده است.

 

نفیو که یکی از حامیان و معمار تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کشورمان است پیشتر از موضع سختتر آمریکا در مذاکرات فعلی هسته‌ای حمایت کرده بود و از اوایل دسامبر سال گذشته میلادی در روند مذاکرات وین حضور نداشت.

 

به گفته وال استریت ژورنال بیشتر اختلافات تیم مذاکره کننده آمریکا بر سر موضوع هسته‌ای ایران بحث بر سر این موضوع است که با توجه به پیشرفت‌هایی که در دور جدید مذاکرات هسته‌ای در وین حاصل شده، آمریکا تا چه میزان می‌تواند بر سر موضوع اجرای تحریم‌های همه جانبه علیه کشورمان پافشاری کند.

 

به گفته این نشریه آمریکایی، مقامات این کشور به دلیل اختلافات داخلی بر سر موضوع انرژی هسته‌ای ایران تا به حال تصمیماتی را اتخاذ کرده اند که برخی در داخل آمریکا با آن به شدت مخالفند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------