دستگیری اعضای باند کلاهبرداری با روش فروش وام خوداشتغالیرئیس پلیس آگاهی استان گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با راه اندازی شرکت صوری فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو اقدام به پنج میلیارد  ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی براینکه یک باند کلاهبرداری با راه اندازی یک شرکت جعلی فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو با تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و سایت دیوار مشتریان خود را به دفتر فروش خود کشانده و با دریافت 20 درصد از مبلغ قرارداد وعده تحویل دو ماهه به آنها می دهد، رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

به گزارش ایسنا به نقل از پلیس البرز، وی افزود: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت خبر وارد عمل شده و با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند که با توجه به نزدیک شدن موعد تحویل خودروهای پیش فروش شده، نامبردگان قصد جمع کردن وسایل خود و متواری شدن را دارند.

 

این مقام انتظامی گفت: در ادامه کارآگاهان با تعقیب و مراقبت متهمان اصلی پرونده، با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه چهار نفر از آنها را که تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی استان خوزستان بودند را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

 

وی تصریح کرد: در ادامه یکی دیگر از متهمان اصلی پرونده که قرارداد اجاره ساختمان شرکت و کلیه سفته‌هایی که برای دریافت مبالغ کلاهبرداری شده به نام وی صادر شده بود در یک عملیات جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

 

سرهنگ نادربیگی در خصوص شیوه و شگرد این باند کلاهبرداری توضیح داد: متهمان با راه اندازی یک شرکت جعلی و صوری بدون هیچ گونه مجوز قانونی، با تبلیغ در شبکه های اجتماعی و سایت دیوار و اعلام شرایط سهل و آسان برای فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو به عنوان پیش پرداخت از مشتریان مبالغی را دریافت و بدون این که خودرو یا وامی وجود داشته باشد با بستن یک قرارداد صوری با سربرگ هایی که به صورت جعلی تهیه کرده بودند و دادن سفته در ازای پول هایی که از مشتری ها دریافت کرده بودند برای جلب اطمینان آن ها اقدام و پس از رسیدن موعد تحویل وام یا خودرو، شرکت را جمع آوری و از محل متواری می شدند .

 

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که مبلغ کلاهبرداری این باند بیش از پنج میلیارد ریال بوده است گفت: تاکنون 36 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایر آن ها ادامه دارد.

 

 

 ایسنا  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی