سرقت میلیونی از خانه نوعروس تهرانیتازه داماد و نوعروس وقتی با فیلم جشن شان به خانه بازگشتند با صحنه دستبرد میلیونی خانه‌شان روبه رو شدند. 

دوم آبان امسال زوج جوانی در تماس با ماموران کلانتری 126 تهرانپارس از دستبرد به خانه‌شان خبر دادند و تیمی از ماموران برای بررسی های ابتدایی به محل اعزام شدند.

 

ماموران با حضور در محل پی بردند که این زوج جوان به تازگی ازدواج کردند و در نبودشان خانه شان هدف سرقت میلیونی قرار گرفته است.

 

بدین ترتیب تیمی از ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند و در گام نخست تازه داماد به ماموران گفت: ساعت 8 شب بود که همراه همسرم برای گرفتن فیلم جشن عروسی مان از خانه خارج شدیم و ساعت 11 شب وقتی به خانه بازگشتیم با صحنه عجیبی روبه رو شدیم.

 

وی افزود: داخل خانه به هم ریخته بود و در بررسی وسایل خانه متوجه شدیم که وسایل با ارزش، طلاهای زیادی شامل انگشتر، گردنبند و ... به ارزش 60 میلیون تومان به سرقت رفته است.

 

کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات به بررسی محل سرقت پرداختند و در بررسی ها مشخص شد که سارق با در اختیار داشتن کلید ساختمان  وارد آپارتمان شده و سپس دست به سرقت خانه تازه عروس و داماد زده است.

 

کارآگاهان در بررسی های دوربین های مداربسته پی بردند سارق که مردی میان سال است ابتدا وارد لابی ساختمان شده و سپس به طبقات و پارکینگ رفته و پس از سرکشی از طبقات در مدت کوتاهی از ساختمان خارج شده است. ماموران در بررسی تصویر به دست آمده از سارق خانه زوج جوان به کمک اهالی ساختمان اطلاع پیدا کردند که این سارق در گذشته در این ساختمان زندگی می‌کرده است.

 

همین سرنخ کافی بود تا دزدان با اقدامات فنی و اطلاعاتی مخفیگاه دزد خانه را در شرق تهران شناسایی کنند و در ادامه روز 19 آذر امسال با هماهنگی مقام قضایی  و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق دستگیر شد.

 

سارق افیونی که راهی جز اعتراف نداشت به ماموران گفت: به دلیل مشکلات مالی و تامین هزینه اعتیادم نیاز به پول داشتم و چون در گذشته در ساختمان نوعروس و داماد زندگی می کردم به فکر سرقت افتادم که با در اختیار داشتن کلید ساختمان وارد آپارتمان شدم و پس از اطمینان از نبود اهالی داخل خانه دست به سرقت طلاها زدم. وی افزود: پس از دزدی، وسایل سرقتی را به افراد ناشناس فروختم و برای انجام نقشه سرقت نیز چون می خواستم پول بیشتری به دست بیاورم به تنهایی دست به سرقت زدم. بنا به این گزارش، متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف دیگر جرایم احتمالی و بررسی سوابق کیفری در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار دارد.

 

سرهنگ نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت: یکی از راه های ورود سارقان به ساختمان استفاده از بالکن طبقات اول است، به شهروندان ، توصیه می شود: حتما برای بالکن طبقات اول و پنجره ها حفاظ مناسب نصب کنید و در صورت نصب دوربین مدار بسته از دوربین‌های با کیفیت استفاده و حتما یکی از دوربین ها را در محل مناسبی در کوچه یا خیابان نصب کنید و از نگهدای اموال قیمتی و با ارزش در منزل دوری کنید.

 

  ایران 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی