راز جی پی اس زن بدبین برای شوهرش اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

زن جوان که به رفتارهای شوهرش شک کرده بود، داخل خودروی او یک دستگاه جی پی اس و شنود نصب کرد اما در نقشه اش ناکام ماند و پایش به دادگاه خانواده باز شد.

 

خواستگاری

سال 93 بود که آرمین 26 ساله که به تازگی درسش تمام شده بود و در یک شرکت کار می کرد تصمیم به ازدواج گرفت و خانواده اش نیز وقتی دیدند پسرشان قصد ازدواج دارد به چند مراسم خواستگاری رفتند تا این که در پنجمین خواستگاری دختر جوان به دل خانواده آرمین نشست و قرار شد در مراسم بعدی پسر خانواده نیز حضور داشته باشد.

 

روز خواستگاری آرمین با یک دسته گل بزرگ همراه خانواده اش به خانه دختر جوان رفت که پروانه نام داشت و پس از صحبت های ابتدایی تصمیم بر آن شد تا آرمین و پروانه که نظرشان درباره یکدیگر مثبت بود، درباره آینده و زندگی شان صحبت کنند.

 

در سومین جلسه مراسم خواستگاری درباره مهریه، مراسم عقد و عروسی صحبت و پس از تصمیمات نهایی و رضایت خانواده زوج جوان جشن عروسی برگزار شد.

 

یک سال بعد

زندگی روزمره زوج جوان ادامه داشت و پروانه بعضی اوقات به خاطر دیر آمدن های شوهرش بهانه می گرفت اما موضوع مهمی برای آرمین نبود و دلیل این بهانه گیری ها را علاقه و حساسیت همسرش می دانست و با این موضوع مشکلی نداشت. مدتی گذشت و یک روز پروانه با جواب آزمایشی که در دست داشت به آرمین گفت که قرار است به زودی پدر شود و این بهترین خبر برای آرمین بود. هر چه به ماه های آخر زایمان نزدیک تر می شدند، بهانه گیری های پروانه بیشتر می شد، پروانه حتی به بوی عطر شوهرش که تغییر کرده بود گیر می داد اما آرمین حرفی نمی زد. فرزند این زوج به دنیا آمد و آرمین یک هفته در کنار همسر و فرزندش بود تا وضعیت آن ها بهتر شود و بعد از آن مثل قبل به محل کارش می رفت اما مدتی بود که زمان بیشتری را در محل کارش می ماند و وقتی شب به خانه می رفت سرگرم بازی با پسربچه اش می شد.

 

پروانه درباره رفتارهای شوهرش سوال می کرد و آرمین با خونسردی می گفت برای این که هزینه زندگی بیشتر شده، باید بیشتر در محل کار بماند تا بتواند از پس مخارج خانه و بچه برآید.

 

چهارمین سال زندگی

زندگی آن ها ادامه داشت اما بهانه گیری های پروانه بیشتر شده بود به حدی که مرد جوان دیگر خسته شده بود و موضوع عجیبی که در زندگی اش پیش آمده بود حساسیت پروانه روی شوهرش در زمان صحبت با دخترهای فامیل بود.

 

آرمین جوان شیک پوشی بود و پروانه که در این روزها فکر می کرد شوهرش به او خیانت می کند، به همه رفتارهای همسرش مشکوک شده بود تا جایی که آرمین از فشارها و حرف های همسرش به تنگ آمد و تصمیم گرفت برای حل این مسئله خانواده های دو طرف ماجرا جلسه‌ای بگذارند تا پروانه دست  از این بهانه گیری ها و بحث و جدل ها بردارد.

 

خانواده ها دور هم جمع شدند و آرمین درابتدا گفت: من همسر و فرزندم را دوست دارم و در این سال ها حتی یک بار هم به فکر خیانت به همسرم نیفتادم، اگر بیشتر در محل کارم می مانم به این دلیل است که به پول اضافه کاری شرکت نیاز دارم تا هزینه های زندگی را تامین کنم.

 

وی ادامه داد: اگر قصد خیانت هم داشته باشم باتوجه به درآمدی که دارم هیچ وقت نمی توانم به آن فکر کنم و مهم تر از همه این که من به زن و فرزندم متعهد هستم و تمام تلاشم را می کنم که برایشان در زندگی کم نگذارم اما پروانه به من اعتماد ندارد.

 

پروانه هم در حالی که اشک درچشمانش حلقه زده بود ادعا کرد من نیز زندگی ام را دوست دارم و اگر به رفتارهای همسرم شک دارم به این دلیل است که بعضی اوقات رفتارهای جدیدی از او می بینم  و از ترس این‌که شوهرم را از دست بدهم حساس هستم و نمی خواهم او به من و فرزندش خیانت کند. حرف ها گفته شد و تصمیم بر آن شد تا پروانه کمتر بهانه گیری کند و زندگی شان را بدون هیچ بحث و جدلی ادامه دهند.

 

ردیابی شوهر

اما چندی قبل آرمین با چهره ای آشفته و عصبانی به خانه پدر و مادرش رفت و وقتی وارد خانه شد با لحنی ناراحت ادعا کرد که دیگر حاضر به زندگی در کنار پروانه نیست. آرمین به خانواده اش گفت: در این سال ها با همه بدرفتاری ها و اتهاماتی که همسرم به من می زد کنار آمدم و سعی کردم زندگی آرام و خوبی داشته باشم اما صبح امروز که دزدگیر خودرویم خراب شده بود به مغازه یکی از دوستانم رفتم و وقتی در حال تعمیر دزدگیر بود، داخل خودرویم یک جی پی اس که مجهز به شنود است پیدا کرد و تازه فهمیدم پروانه این دستگاه را داخل خودرویم نصب کرده است. پدر و مادر آرمین که با شنیدن این حرف شوکه شده بودند به خانه پسرشان رفتند و درباره نصب دستگاه در خودرو از پروانه سوال کردند که عروس خانواده وقتی فهمید راز ردیابی همسرش فاش شده گفت: من به شوهرم شک دارم و برای این که بتوانم مچش را بگیرم دست به این کار زدم. وی ادامه داد: وقتی در جمع زنان و دختران فامیل می‌نشستم همه درباره آرمین صحبت می کردند که مرد شیک پوشی است و به من به خاطر رفتارهایی که با من دارد حسادت می کردند به همین دلیل می‌ترسیدم شوهرم به من خیانت کند و او را زیر نظر داشتم.

 

در دادگاه خانواده

آرمین که دیگر از رفتارهای همسرش خسته شده بود به دادگاه خانواده ونک تهران رفت و درخواست طلاق به دلیل شکاک بودن همسرش را ارائه کرد. پروانه وقتی با برگه احضاریه دادگاه خانواده روبه رو شد، از قاضی دادگاه خواست به او فرصت دهند و گفت که من همسرم را عاشقانه دوست دارم اما به او شک دارم. بنا به این گزارش، قاضی در پایان این جلسه خواست زوج جوان برای ادامه زندگی به مشاوران خانواده مراجعه کنند تا این مسئله حل شود و آن ها به زندگی‌شان ادامه دهند.

 

تحلیل کارشناس

بدبینی های بیمارگونه

دکتر کاظم قجاوند- جامعه شناس و استاد دانشگاه

شک و سوءظن از بیماری ها و اختلالاتی است که اگر در بین زوج ها عمیق شود می تواند سبب برهم زدن بهداشت روان و سلامت اعضای خانواده شود. متاسفانه در برخی موارد سوءظن و شک در بین زوج ها نسبت به یکدیگر آن قدر زیاد می شود که از ابزارهایی چون شنود، دوربین، گرفتن عکس، تعقیب همسران و... برای یافتن نشانه ای از همسر خود اقدام می کنند به رغم این که در آموزه های دینی تاکید شده است  همسران از دخالت در امور یکدیگر که عامل نزاع و درگیری است پرهیز کنند و شک و گمان به یکدیگر نداشته باشند.  برخی زوج ها به ویژه زوج های جوان در ابتدای زندگی مشترک از این درس ها و آموزه ها غافل می شوند و در کار یکدیگر تجسس می کنند که این مسئله می تواند سرآغاز نزاع ها و درگیری های خانوادگی و منتهی به طلاق و جدایی شود.

 

  برخی همسران با این که همسران شان بی گناه هستند و هیچ خطایی از آن ها سر نزده است نمی توانند بدبینی را از خود دور کنند که این موضوع به بدبینی بیمارگونه تبدیل می شود و همین سوء ظن ها سبب می شود صداقت و شفافیت ، همدلی و همیاری بین زوج ها و در خانواده از بین برود و باعث تخریب کانون خانواده شود. چنان چه زوج ها در صدد ایجاد تفاهم منطقی نباشند بی تردید طلاق عاطفی و بعد طلاق رسمی را شاهد خواهند بود.  همسران باید به قدری به یکدیگر اعتماد داشته باشند که هیچ گونه رفتار شک آمیزی در روابط شان سایه نیندازد و با تفکرات مثبت و خوش بینانه به هر مسئله ای نگاه کنند تا سلامت کانون خانواده شان حفظ شود.  همسران باید همدلی و تفاهم را جایگزین رفتارهای تردید آمیز و بدبینانه کنند، بدون تردید پرداختن به موضوعاتی که می تواند سبب تفرقه و اختلاف و بی اعتمادی در بین زوج ها شود زمینه تنش ، درگیری کلامی و غیرکلامی و حتی در مواردی ضرب و شتم و قتل را رقم می زند. 

 

برای جلوگیری از این نابه سامانی ها توصیه می شود مهارت گفت وگوی شفاف توام با اعتماد و پذیرش و درک متقابل را جایگزین رفتارهای بدبینانه که منتهی به اتفاقات تلخ می شود کنند تا کانون خانوادگی حفظ شود و کمتر در جامعه شاهد طلاق عاطفی و بروز حوادث تلخ باشیم. زیرا رفتارهای بدبینانه افراطی و بیمارگونه پدیده های تلخی را ابتدا برای خانواده و سپس برای جامعه رقم می زند که تاوان سنگین آن را هم اعضای خانواده و هم نظام اجتماعی می دهند.

 

 

 خراسان  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی