سرقت میلیاردی زن خدمتکار از صاحبخانهزن خدمتکار که با سوءاستفاده از اعتماد مال‌باخته از حساب بانکی‌اش پنج میلیارد ریال وجه نقد و همچنین تعدادی اشیای باارزش به ارزش پنج میلیارد ریال سرقت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش شرق، هفدهم فروردین‌ماه پرونده‌ای مبنی‌بر سرقت منزل یکی از شهروندان برای رسیدگی تخصصی توسط کلانتری 101 تجریش به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد. شاکی اظهار کرد: من به اتفاق مادرم در خیابان فرشته زندگی می‌کنیم. مدت‌ها بود که در منزل ما اموال باارزشی از قبیل طلاجات، دلار، ظروف نقره، ساعت مچی طلا و وجه نقد گم می‌شد. با بررسی صورت‌حساب مادرم مشخص شد از سال 96 حدود پنج میلیارد ریال به دفعات به حساب افراد مختلف واریز شده است.

 

از طرفی کارگر منزل ما به نام نسرین که حدود 20 سال در منزل ما کارگری می‌کرد، بدون هیچ دلیلی اعلام کرد قادر به ادامه کار در منزلمان نیست و دیگر مراجعه نکرد. کارآگاهان در تحقیقات فهمیدند نسرین چندماه قبل خانه‌ای در شهرستان رودهن، یک دستگاه خودروی پژو 206 و یک مغازه در بومهن خریده است، درحالی‌که با حقوق دریافتی وی امکان چنین خریدهایی برایش وجود نداشت. بنابراین احتمال اینکه سرقت توسط کارگر خانه انجام شده باشد برای کارآگاهان مطرح شد. مخفیگاه متهم در شهرستان رودهن شناسایی و او دستگیر شد.

 

نسرین در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و درخصوص شیوه و شگرد خود توضیح داد: از سال 96 موظف به انجام کارهای بانکی و مالی شاکی و مادرش شدم که در این مدت به دفعات از دوستان خود مبالغی را به‌عنوان قرض اخذ و سپس برای تسویه‌حساب قرض‌های خود مبالغی را به صورت اینترنتی از حساب مادر شاکی به حساب آنها واریز می‌کردم و با توجه به اینکه برخی از وسایل منزل شاکی از ارزش زیادی برخوردار بودند، برخی را در فرصت مناسب سرقت می‌کردم و زمانی که متوجه شدم آنها به من مشکوک شده‌اند، از آنجا متواری شدم. سرهنگ کارآگاه سیدعلی شریفی، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: این شیوه از سرقت اغلب به علت اعتماد بیش از حد مال‌باخته اتفاق می‌افتد که با کمی هوشیاری و عدم اعتماد به کارگر توسط شاکی می‌شد از چنین  حوادثی جلوگیری کرد. وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اموال سرقت‌شده را 10 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: با تکمیل پرونده و اعتراف صریح متهم به جرم ارتکابی، متهم برای سیر مراحل قانونی به شعبه چهار دادیاری دادسرای ناحیه یک تهران معرفی شد. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------