آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل

جسد برادر گولن در استانبول پیدا شد

رسانه های ترکیه از کشف جسد «صالح» برادر فتح الله گولن معارض دولت ترکیه در اقامت گاه مخفیانه اش در استانبول خبر دادند. به گزارش ایرنا به نقل…


پامپئو: ترامپ در سازمان ملل به ایران، سوریه و کره شمالی می‌پردازداخبار,اخبار سیاست خارجی,مایک پامپئو

وزیر خارجه آمریکا در نشستی خبری تاکید کرد که دونالد ترامپ در جریان حضورش در نشست مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل به مسائل مرتبط با ایران، سوریه و کره شمالی می‌پردازد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه آمریکا در نشستی خبری به همراه نماینده این کشور در سازمان ملل و مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مقر سازمان ملل شرکت کرده است.

 

«مایک پامپئو»  پیش از «نیکی هیلی» و «جان بولتون» پشت میکروفون قرار گرفت و درباره روز اول آغاز نشست مجمع عمومی سازمان ملل اظهارنظر کرد.

 

پامپئو گفت: «رهبری رئیس‌جمهور ترامپ از زمان حضور در نشست سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل تاکنون امری روشن است».

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که ترامپ در جریان حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین ریاست بر نشست روز چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل به مسائل مرتبط با «کره شمالی، سوریه و ایران» خواهد پرداخت.

 

او درباره کره شمالی گفت که ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل خواهد گفت که «اکنون زمان کم کردن فشارها» علیه کره شمالی نیست چرا که فشارها باید تا زمان خلع سلاح اتمی  این کشور ادامه یابد.

 

پامپئو درباره اظهارات امروز دوشنبه ترامپ درباره احتمال دیدار و نشست دوم او با رهبر کره شمالی هم اظهارنظر کرد و از سفر خود به پیونگ یانگ برای انجام مقدمات برگزاری نشست دوم سران دو کشور خبر داد.

 

وزیر خارجه آمریکا در این باره گفت: «اگر خدا بخواهد، من قبل از پایان سال جاری ( قبل از سوم دی ماه شمسی) به کره شمالی سفر خواهم کرد».

 

وی درباره مذاکرات با کره شمالی برای خلع سلاح اتمی موضع واشنگتن را تکرار کرد و گفت که «ما یک خلع سلاح اتمی کامل و قابل راستی آزمایی را توقع داریم».

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------