آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,وزیر دفاع آمریکا

آمریکا: قصدی برای بازگشت به مرز سوریه و ترکیه نداریم

وزیر دفاع آمریکا در سخنانی اعلام کرد که واشنگتن قصد بازگشت به مرزهای ترکیه و سوریه را ندارد. به گزارش مهر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که…


ترزا می: جرمی‌کوربین به دلیل حمایت از ایران نباید نخست‌وزیر شود!اخبار,اخبار بین الملل

نخست وزیر مستعفی انگلیس در پاسخ به سئوال رهبر حزب کارگر درباره روابط میان لندن و ریاض گفت: جرمی‌کوربین به دلیل حمایت از ایران نباید نخست‌وزیر شود!

به گزارش مهر به نقل از اِسکای نیوز، ترزا می نخست وزیر مستعفی انگلیس امروز چهارشنبه در پارلمان این کشور در واکنش به سئوال «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر اعلام کرد: من تا کنون بارها موضوع قتل خاشقجی را مطرح کرده ام.

 

نخست وزیر مستعفی انگلیس در این خصوص ادعا کرد: من واقعاً خواستار پاسخگو بودن ریاض در این باره هستم و پیشتر نیز با پادشاه و ولیعهد عربستان در این راستا حرف زده ام.

 

وی در ادامه اضافه کرد: از ریاض می خواهیم تا اقدامات مناسبی را در این خصوص به انجام برساند.

 

گفتنی است، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر در نشست امروز از ترزا می درباره گزارش اخیر گزارشگر حقوق بشر سازمن ملل درباره مسئولیت مقامات سعودی در این قتل سئوال کرده و از وی خواسته بود تا لندن فوراً ممنوعیت ارسال سلاح برای ریاض را مورد تأکید قرار دهد.

 

از سوی دیگر، وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال کوربین درباره روابط میان لندن و ریاض ادعا کرد که چون رهبر حزب کارگر از ایران در بحران اخیر در خلیج فارس حمایت کرده است، نباید به نخست وزیری کشورش برسد!

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------