کلینتون: ترامپ می‌داند که ریاست‌جمهوری را دزدیده استاخبار,اخبار بین الملل,هیلاری کلینتون
هیلاری کلینتون در مصاحبه‌ای تلویزیونی ترامپ را رئیس‌جمهور غیرقانونی آمریکا خواند که در سال 2016 ریاست جمهوری را از او دزدید.

به گزارش فارس، «هیلاری کلینتون» رقیب انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶ او را رئیس‌جمهور نامشروع این کشور نامید.

 

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، کلینتون وزیر امور خارجه دولت قبلی آمریکا، در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» شرح داد:‌ «معتقدم او (ترامپ) می‌داند که تاکتیک‌های مختلفی که [برای جمع کردن رأی استفاده کرد] از سرکوب رأی‌دهندگان و پاک‌سازی آراء تا هک کردن و داستان‌پردازی‌های نادرست از جمله دلایلی هستند که نتیجه انتخابات به آن شکل رقم خورد».

 

کلینتون باخت انتخاباتی خود را با داشتن  ۶۶ میلیون معرفی‌نامه برای به‌دست آوردن یک شغل و رد شدن در مصاحبه شغلی به‌خاطر فردی فاسد مقایسه کرد. وی همچنین از انجام تحقیقات در راستای استیضاح ترامپ حمایت کرد.

 

کلینتون در ادامه گفت خود ترامپ هم می‌داند در سطح یک رئیس‌جمهور نیست و ریاست‌جمهوری را از او «دزدیده است». 

 

همچنین کلینتون تلاش ترامپ برای داستان‌پردازی‌های منفی علیه «جو بایدن» کاندیدای دموکرات انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی را با آنچه علیه وی انجام داد مقایسه کرد که «ظالمانه‌ترین حرف‌های منفی» را علیه او بیان کرده بود.

 

کلینتون درباره پرونده اوکراین‌گیت گفت: «زمانی که رئیس‌جمهور ایالات متحده که سوگنده خورده از قانون اساسی حفاظت و دفاع کند، از جایگاه خود برای اخاذی از کشوری خارجی در جهت اهداف سیاسی استفاده می‌کند، دقیقاً همان چیزی است بنیان‌گذاران [آمریکا] از آن نگران بودند».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------