پدر مگان مارکل: دخترم خاندان سلطنتی را «کم ارزش» کرد!اخبار,اخبار بین الملل,مگان مارکل
«توماس مارکل»، پدر مگان مارکل، طی مصاحبه‌ای دخترش را به «کم ارزش کردن» خانواده سلطنتی انگلیس متهم کرد.

به گزارش فرارو به نقل از رویترز، یک روز پس از انتشار اعلامیه کاخ باکینگهام مبنی بر اینکه شاهزاده هری و همسرش دیگر عضو خاندان سلطنتی نخواهند بود، پدر مگان مارکل با انتقاد از اقدام دختر و همسرش، آن را بی ارزش کردن جایگاه خاندان سلطنتی توصیف کرد.

 

کاخ باکینگهام روز شنبه اعلام کرد که پرنس هری و مگان مارکل از این پس از عناوین «عالی سلطنتی» استفاده نخواهند کرد و از این پس رسما نماینده ملکه بریتانیا نخواهند بود. همچنین این زوج پولی را که بخاطر وظایف سلطنتی‌شان از بودجه عمومی دریافت می‌کردند، دیگر دریافت نخواهند کرد. براساس بیانیه کاخ سلطنتی دوک و دوشس ساسکس همچنین قصد دارند دو میلیون و چهارصد هزار پوندی را که از محل پول پرداخت کنندگان مالیات صرف بازسازی خانه‌شان در بریتانیا کردند را پس بدهند، اما این محل همچنان خانه آن‌ها در بریتانیا خواهد بود.

 

این بیانیه در حالی منتشر شد که در اوایل ماه جاری پرنس هری ۳۵ ساله و همسر آمریکایی او اعلام کردند که می‌خواهند وظایف رسمی خود در خاندان سلطنتی را کاهش و زمان بیشتری را در آمریکای شمالی بگذرانند. این تصمیم به شدت خاندان سلطنتی را تحت تأثیر قرار داد به نحوی که بسیاری ناظران آن را به یک «بحران» و «آشفتگی» در این خاندان تعبیر کردند.

 

اما در این میان واکنش پدر مگان مارکل در خصوص انتشار این بیانیه نیز جالب توجه بود. وی در گفتگو با کانال ۵ گفت که معتقد است دخترش مگان در حال از بین بردن رویا‌هایی هست که هر دختری آرزوی آن را دارد. توماس مارکل در این خصوص گفت: «این ناامید کننده است، زیرا او واقعاً رویایی را بدست آورد که آرزوی هر دختری است. هر دختر جوانی می‌خواهد که یک شاهزاده خانم شود و او این را بدست آورد. اما اکنون به نظر می‌رسد که مگان در حال ویران کردن این رویاست.»

 

توماس مارکل خانواده سلطنتی را «یکی از بزرگترین خاندان‌های کهن» توصیف کرد و اظهار داشت که وقتی مگان در ماه مه سال ۲۰۱۸ با هری ازدواج کرد، تعهد کردند که «عضوی از خاندان سلطنتی و نماینده آن» باشند. وی که از زمان ازدواج دخترش با پرنس هری، ارتباط چندانی با مگان نداشت، در خصوص این موضوع گفت: خاندان سلطنتی «یکی از بزرگترین خاندان‌های کهن تا کنون است»، ولی آن‌ها آن را نابود، کم ارزش و خراب کردند. وی افزود: «من نمی‌دانم آن‌ها به دنبال چه چیزی هستند. فکر نمی‌کنم آن‌ها هم بدانند به دنبال چه چیزی هستند.»

 

کانال ۵ در حال تهیه مستندی درباره خاندان سلطنتی بود و این مصاحبه پس از اعلام خبر جدایی پرنس هری و مگان مارکل از این خاندان، با پدر مگان صورت گرفت. کانال ۵ بخشی از مصاحبه را امروز (یکشنبه) منتشر کرد و اعلام کرد این مستند به صورت کامل «در هفته‌های آینده» پخش خواهد شد.

 

این دومین بار است که یک زن امریکایی با ازدواج با یک عضو ارشد خاندان سلطنتی بریتانیا، او را از قصر و عناوین رسمی جدا می‌کند. ادوارد هشتم در سال ۱۹۳۷ میان سلطنت بریتانیا و معشوقه آمریکایی‌اش، دومی را انتخاب کرد و تاج و تخت را به برادرش جُرج ششم، پدر الیزابت واگذار کرد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------