آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

چرا ترامپ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را می‌بَرَد؟

کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی است و این احتمال وجود دارد که برخلاف پیش‌بینی‌های احتمالی از پیروزی یکی…


سئول: سربازان کره شمالی یک مامور کره جنوبی را با شلیک گلوله کشتنداخبار,اخبار بین الملل,مرگ یک مامور کره جنوبی در کره شمالی
سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی گفته است که یک مامور این کشور به ضرب گلوله نیروهای کره شمالی کشته شده و سپس جسد وی سوزانده شده است. این مقام وزارت دفاع کره جنوبی این حرکت را "اقدامی وحشیانه" خواند.

به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، کره جنوبی می‌گوید که این مرد هنگام گشت‌زنی دریایی در نزدیکی مرز کره شمالی ناپدید شده بود و مدتی بعد جسدش در آب‌های کره شمالی پیدا شد.

 

وزارت دفاع کره جنوبی می‌گوید که "سربازان کره شمالی به وی شلیک کردند و سپس روی بدنش نفت ریختند و آن را به آتش کشیدند".

 

کره جنوبی می‌گوید که براساس "تحقیقات از منابع مختلف" به این نتیجه رسیده است.

 

کره شمالی تاکنون در خصوص این واقعه واکنشی از خود نشان نداده است.

 

کره شمالی پس از شیوع ویروس کرونا کنترل مرزهایش را بیشتر کرده و تصور می‌شود که برای جلوگیری از انتقال ویروس دستور "شلیک برای کشتن" هرکسی که از مرزهایش عبور کند را صادر کرده است.

 

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی می‌گوید که این فرد برای سازمان ماهیگیری این کشور کار می‌کرده و روز دوشنبه در حال گشت‌زنی با قایق در فاصله ۱۰ کیلومتری مرز کره شمالی بوده که ناگهان ناپدید می‌شود.

 

این فرد ۴۷ ساله که پدر دو فرزند است، کفش‌هایش را در قایق گذاشته بوده و تصور می‌شود که جلیقه نجات را با خودش برداشته بوده و این احتمال نیز وجود دارد که می‌خواسته به کره شمالی بپیوندد.

 

سئول می‌گوید که گشتی‌های کره شمالی این فرد را در آب‌هایشان پیدا کردند در حالیکه وی خسته و ناتوان بوده.

 

کره جنوبی معتقد است که مقاماتی از کره شمالی وی را بازجویی کرده و سپس دستور به اعدام او داده‌اند.

 

این مقام وزارت دفاع کره جنوبی می‌گوید که سپس سربازان کره شمالی در حالیکه ماسک‌های ضد گاز بر صورت داشتند، جسد او را بخاطر جلوگیری از انتشار ویروس کرونا سوزانده‌اند.

 

کره جنوبی این "اقدام وحشیانه را به شدت محکوم کرده و از کره شمالی می‌خواهد تا در این خصوص توضیح داده و عاملان را مجازات کند".

 

خبرنگار بی‌بی‌سی در کره جنوبی می‌گوید که به نظر می‌رسد کره شمالی حاضر است هر اقدامی را انجام دهد تا کشور از ویروس کرونا در امان بماند.

 

قرار است روز ۱۰ اکتبر یک رژه نظامی بزرگ در کره شمالی به مناسب ۷۵ سالگی بر سرکار آمدن حزب حاکم این کشور برگزار شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------