آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت امور خارجه عربستان

عربستان محتوای گزارش سیا درباره مرگ خاشقجی را رد کرد/ بایدن: عربستان بابت نقض حقوق بشر مجازات می شود

وزارت امور خارجه عربستان در واکنش به گزارش سیا در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به شدت این گزارش را رد و آن را نتیجه…

اردوغان: جنگ آذربایجان با ارمنستان تمام نشده است/ علی‌اف: قره‌باغ متعلق به آذربایجان استاخبار,اخبار بین الملل,اردوغان و علی اف
اردوغان گفت: پایان اشغال خاک جمهوری آذربایجان به معنی پایان مبارزات این کشور نیست. امیدوارم آذربایجان با رهبری مقتدرانه برادرم الهام علی‌اف به حماسه‌آفرینی ادامه دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از فیگارو، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز پنجشنبه طی سخنانی در مراسم رژه پیروزی نیروهای مسلح آذربایجان در باکو اطمینان داد مبارزه متحد خود، آذربایجان، علیه ارمنستان بعد از پیروزی در قره باغ، تمام نشده است.

 

او گفت: این که آذربایجان سرزمین های خود را از اشغال نجات داده است، به معنای پایان مبارزه نیست. مبارزه در حوزه های سیاسی و نظامی اکنون در بسیاری از جبهه های دیگر ادامه دارند.

 

وی با اشاره به اینکه ترکیه و آذربایجان با حمایت یکدیگر از پس تمامی دشواری‌ها برآمده و به موفقیت‌های زیادی خواهند رسید٬ افزود: "اگر مردم ارمنستان از آنچه در قره‌باغ اتفاق افتاده درس بگیرند، این آغاز دوره جدیدی در منطقه خواهد بود".

 

اردوغان گفت: حاکمان ارمنستان منابع مردم این کشور را صرف اشغالگری سرزمین‌های آذربایجان کردند. کسانی که برای قره‌باغ چیزی جز ویرانی، کشتار و اشک باقی نگذاشتند، حال باید عقل‌شان سرجایش آمده باشد. باید بدانند که با تشویق امپریالیست‌های غربی نتیجه‌ای کسب نخواهد شد، روابط باید مجددا مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که قوانین جنگی توسط ارمنستان به شدت نقض و عزت انسانیت پایمال شده است. پیگیری این قضیه در تمام مراجع ذی‌ربط وظیفه ماست.

 

الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: از نخستین لحظات نبرد وطن و همچنین از نخستین ساعت آزادسازی اراضی اشغالی٬ همراهی و حمایت ترکیه را احساس کردیم.

 

علی‌اف تاکید کرد که با حضور رئیس جمهور اردوغان در مراسم رژه پیروزی، ما اتحاد خود با ترکیه را به مردم خود و جهانیان نشان می‌دهیم.

 

علی اف گفت: قره‌باغ متعلق به آذربایجان است و امروز نیز جهان شاهد این واقعیت شد. زنده باد دوستی ترکیه و آذربایجان!

 

وی با اشاره به اینکه ارمنستان مرتکب جنایات جنگی علیه مردم آذربایجان شده است افزود: ارتش ارمنستان به زانو درآمد و ما در میدان جنگ به تمامیت ارضی خود دست یافتیم. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------