X

آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات میانمار

روز خونین در میانمار با 18 کشته/ واکنش سازمان ملل و اتحادیه اروپا

سازمان ملل اعلام کرد، دست‌کم ۱۸ تن طی امروز، یکشنبه در جریان متفرق کردن تظاهرکنندگان در میانمار توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، که…

«حامد الجزائری» فرمانده سابق سرایا الخراسانی بازداشت شداخبار,اخبار بین الملل,بازداشت حامد الجزائری
اسکای نیوز مدعی بازداشت حامد الجزائری فرمانده سرایا الخراسانی از نیروهای حشد شعبی شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شبکه اسکای‌نیوز مدعی شد نیروهای اطلاعاتی الحشد الشعبی عراق «حامد الجزایری» فرمانده سابق سرایا الخراسانی از نیروهای وابسته به الحشد الشعبی را بازداشت کرده‌اند.

 

بنا بر این گزارش همزمان ۱۵ نفر از هواداران حامد الجزایری در نیروهای ویژه الحشد الشعبی در بغداد نیز بازداشت شده‌اند. درباره اتهام و دلیل بازداشت این افراد هنوز گزارشی منتشر نشده است.

 

حامد الجزایری کیست؟

حامد الجزایری فرمانده گروه شبه‌نظامی «سرایا خراسانی» است که وظیفه مبارزه با داعش و حفظ امنیت مناطق مذهبی عراق از داعش را داشتند.

 

سرایا خراسانی بیشتر از شیعیان جنوب و مرکز عراق ساخته شده و هدف اصلی آن مبارزه با داعش است. این گروه در مدت زمان ۲ ماه بعد از تشکیل، آماده اجرای چندین عملیات شد. سرایا الخراسانی در عراق توسط سید علی الیاسری فرماندهی می‌شود. حامد الجزایری نیز معاون نیروهای سرایا الخراسانی بوده که بعدا به فرماندهی می‌رسد.

 

اهداف نظامی این گروه جلوگیری از ورود داعش به سامرا، جلوگیری از تسخیر مناطق مذهبی عراق مانند نجف و کربلا و … بدست داعش، محافظت از بغداد، و مبارزه با داعش و پاکسازی آن از عراق بوده است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------