جیک سالیوان: آمریکا بسته تحریمی جدیدی را علیه روسیه اعمال می‌کند/ اظهارات اخیر رهبر کره شمالی را قابل توجه استجیک سالیوان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
مشاور کاخ سفید گزارش داد، آمریکا درخصوص پرونده ناوالنی در حال تهیه لیست تحریم‌های جدید علیه روسیه است.

به گزارش ایسنا، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد، در خصوص پرونده الکسی ناوالنی، چهره مخالف روسیه، آمریکا در حال تهیه تحریم‌های جدید علیه مسکو است.

 

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد، سالیوان گفته است: اولا مهم است که مردم بدانند که ما تحریم‌هایی را بعد از مسمومیت ناوالنی در نظر گرفتیم و در حال حاضر برای بسته تحریم‌های دیگر که به همین دلیل اعمال خواهیم کرد،‌ آماده می‌شویم. 

 

سالیوان اضافه کرد: آمریکا به تحریم‌ها علیه شرکت‌های روسی سازنده خط گاز "جریان شمالی ۲" ادامه می‌دهد.

 

معاون بایدن در امور امنیت ملی به شبکه سی ان‌ ان درباره تعلیق تحریم‌های آمریکا علیه شرکت نورد استریم اروپا که خط لوله مذکور آن را احداث می‌کند، گفت: سوال این است که آیا ما به شکل مستقیم تعقیب شرکای اروپایی‌، هم‌پیمانان و دوستانمان را برای استفاده از اختیارات‌مان در اعمال تحریم‌ها ادامه خواهیم داد یا نه؟ بایدن، رئیس‌جمهوری گفت: "ما آماده این کار نیستیم اما من آماده تحریم‌ها علیه شرکت‌های روسی مشارکت‌کننده در احداث خط لوله هر ۹۰ روز یک بار هستم".

 

مشاور امنیت ملی آمریکا اشاره کرد که بایدن این کار را کرد و به همین کار ادامه خواهد داد.

 

این اولین بار است که واشنگتن از زمان پایان دیدار ولادیمیر پوتین و جو بایدن روسای جمهوری روسیه و آمریکا در ژنو از تحریم‌های جدید صحبت می‌کند.

 

اظهارات مقام آمریکایی در حالی است که آناتولی آنتانوف،‌ سفیر روسیه در آمریکا که ۲۱ مارس برای مشورت با مقامات روسیه درسایه تیره شدن روابط واشنگتن را ترک کرده بود،‌ عازم آمریکا شده است.

 

***

 

آمریکا اظهارات اخیر رهبر کره شمالی را "قابل توجه" می‌داند

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا به شبکه ای بی سی نیوز گفت: اظهارات چند روز اخیر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را قابل توجه می‌دانیم و منتظر خواهیم شد تا ببینیم چه نوع تماس‌های مستقیمی با ما را در خصوص روند احتمالی قدم برداشتن در پی خواهد داشت.

 

خبرگزاری رسمی کره شمالی اخیرا گزارش کرد، رهبری این کشور در جلسه مجمع عمومی کمیته مرکزی حزب حاکم گفته که این کشور باید هم آماده گفت‌وگو و هم تقابل با آمریکا در دوران ریاست جمهوری بایدن باشد.

 

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در ژوئن سال جاری میلادی، کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی برای نخستین بار پس از غیبت یک ماهه در انظار عمومی حاضر شد و در جلسه مجمع عمومی کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران کره شمالی شرکت کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------