پاپ فرانسیس در بیمارستان بستری شدپاپ فرانسیس،اخبار امروز،خبرهای بین الملل
پاپ فرانسیس برای نخستین بار از ۲۰۱۳ و زمان رسیدن به مقام رهبری کاتولیک‌های جهان در بیمارستانی در شهر رم بستری شد تا تحت عمل جراحی روده قرار بگیرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای‌پی، بخش رسانه‌ای واتیکان روز یکشنبه از بستری شدن پاپ فرانسیس خبر داد و اعلام کرد پس از به پایان رسیدن عمل جراحی برنامه‌ریزی‌شده روی روده بزرگ رهبر کاتولیک‌های جهان، خبر آن به آگاهی مردم خواهد رسید. پاپ در حالی وارد بیمارستان شد که سه ساعت پیش به سنت تمام یکشنبه‌ها در میدان سنت پیتر واتیکان با مردم دیدار و به آنها اعلام کرد در ماه سپتامبر به مجارستان و اسلواکی سفر می‌کند.

 

پاپ ۸۴ ساله درست یک هفته پیش در دیدار هفتگی با مردم بدون اشاره به عملی که در پیش دارد، از آنها خواسته بود برایش دعا کنند. بر اساس آنچه در اطلاعیه واتیکان آمده، در روده بزرگ پاپ فرانسیس مشکل تنگی روده پیش آمده و به نظر می‌رسد عملی جراحی او چندان سخت و حساس نباشد. رهبر کاتولیک‌های جهان به پیروان خود گفته بود: برای من به شکل ویژه دعا کنید. پاپ به دعای شما نیاز دارد و من می‌دانم شما قطعا این کار را می‌کنید.

 

پاپ فرانسیس گرچه از نظر سلامتی مشکل ندارد اما در جوانی بخشی از ریه او برداشته شده است. ضمن اینکه به دلیل درگیر شدن عصب سیاتیک، گاهی به دردهای دوره‌ای در قسمت پایین کمر و پشت پا دچار می‌شود. به دلیل همین درد سیاتیک است که برخی روزها اجرای برنامه‌های منظم و پیش‌بینی رهبر کاتولیک‌های جهان عقب می‌افتد و انجام نمی‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------