آتش‌سوزی در بیمارستانی در استان واسط عراق



آتش‌سوزی در بیمارستانی در استان واسط عراق،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
منابع رسانه‌ای از وقوع آتش‌سوزی در یک بیمارستان در استان «واسط» عراق خبر دادند.

به گزارش فارس، منابع رسانه‌ای عراق از وقوع یک آتش‌سوزی در بیمارستان دولتی «شهید فیروز»  واقع در استان «واسط» خبر دادند.

 

هنوز دلیل وقوع این آتش‌سوزی مشخص نیست. کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، صفحه کاربری شبکه «النجباء» در توییتر و شماری از کاربران این شبکه اجتماعی نوشتند که «آتش‌سوزی بزرگی» در این بیمارستان واقع در شهرستان «الحی» از توابع استان واسط روی داده است.

 

برخی منابع نیز با انتشار تصاویری از این حادثه، اعلام کردند که آتش‌سوزی در طبقه دوم، ویژه بخش زایمان روی داده و عملیات نجات و اطفای حریق هنوز ادامه دارد.

 

لحظاتی پس از انتشار این تصاویر، وزارت بهداشت عراق طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «ناس» منتشر شد، اعلام کرد که صرفا یک آتش‌سوزی کوچک در یک انبار کوچک متعلق به اتاق عمل‌های این بیمارستان روی داد که با کمک کارکنان بیمارستان و نیروهای آتش‌نشانی مهار و خاموش شد.

 

بنا بر این بیانیه، این حادثه هیچ خسارت جانی به همراه نداشت و تنها خسارات مادی اندکی وارد شد. با این وجود یک کمیته تحقیق برای بررسی دلیل آتش‌سوزی و مجازات مقصران احتمالی آن تشکیل شد.

 

  اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بیمارستان شهید فیروز نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که یک آتش‌سوزی کوچک در یک انبار مربوط به اتاق‌های عمل بیمارستان روی داد طی تنها چند دقیقه مهار و خاموش شد. این حریق هیچ خسارت جانی به همراه نداشت و تنها خسارات مالی اندکی وارد شد. بیمارستان نیز همچنان در حال فعالیت است.

 

نزدیک به دو هفته پیش نیز یک آتش‌سوزی در بیمارستان امام حسین (ع)، واقع در ناصریه مرکز استان «ذی‌قار» روی داد که طی آن ۱۰۸ نفر جان باختند. نزدیک به سه ماه پیش نیز  حادثه‌ای مشابه در بیمارستان «ابن الخطیب» در بغداد رخ داد که به مرگ ۸۰ نفر منجر شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------