بایدن دستور حمله به مواضع طالبان را صادر کرد/ والی طالبان کشته شدحملات به طالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
در پی تصرف مراکز استان جوزجان در شمال و نیمروز در غرب افغانستان توسط طالبان، رییس جمهوری آمریکا به ارتش این کشور دستور داد تا مواضع طالبان را با بمب افکن‌های بی ۵۲ مورد هدف قرار دهند.

به گزارش ایرنا، مجله تایمز شنبه به نقل از منابع خود نوشت: ایالات متحده بمب افکن های بی ۵۲ و جنگنده های ای سی ۱۳۰ را به افغانستان اعزام کرده تا از پیشروی طالبان که به سمت سه شهر اصلی افغانستان در حال حرکت هستند، جلوگیری کند.

 

براساس این گزارش، بمب افکن‌های بی ۵۲ از پایگاه هوایی قطر وارد افغانستان می‌شوند و اطراف قندهار، هرات و لشکرگاه در استان هرمند را هدف قرار می‌دهند.

 

با ادامه پیشروی های طالبان، پنتاگون تخمین می‌زند که این گروه اکنون نیمی از ۴۱۹ منطقه افغانستان را تحت کنترل خود دارد.

 

دستور بایدن برای اعزام بمب افکن‌ها در حالی صورت می گیرد که طالبان روز شنبه شهر راهبردی شبرغان، مرکز ولایت جوزجان در شمال افغانستان را تصرف کردند، شب‌گذشته نیز این گروه شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز را نیز تصرف کردند.

 

حملات طالبان همچنین طی روزهای گذشته در کابل پایتخت افزایش یافته و هفته گذشته نیز این گروه با حمله انتحاری به منزل بسم الله محمدی سرپرست وزارت دفاع افغانستان ۸ تن را کشته و ۲۰ نفر دیگر را نیز زخمی کردند.

 

طالبان اعلام کرد که آنها به حملات هدفمند خود بر مقامات دولتی افغانستان ادامه می‌دهند.

 

بمباران شدید مواضع طالبان توسط آمریکا

هواپیماهای «بی-۵۲» آمریکا امشب یک محل تجمع طالبان را در شهر شبرغان هدف قرار دادند.

 

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در این حمله، تلفات سنگینی به طالبان وارد شده‌است.

 

***

 

مولوی عابد والی طالبان در نیمروز کشته شد

یک روز پس از اعلام تسلط طالبان بر مرکز ولایت نیمروز در افغانستان، مولوی عابد والی این گروه در نیمروز در جریان حمله هوایی امروز ارتش افغانستان کشته شد.

حملات به طالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، مولوی عابد والی طالبان امروز شنبه و در پی حمله نیروهای هوایی ارتش این کشور در ولایت نیمروز کشته شد.

 

رسانه های افغانستان در این باره اعلام کردند که در جریان حمله هوایی ارتش افغانستان به مواضع طالبان در این ولایت، تعداد زیادی از نیروهای این گروه نیز کشته شده اند.

 

این در حالیست که عصر دیروز جمعه شهر «زرنج» واقع در مرکز ولایت نیمروز به دست طالبان سقوط کرد. همچنین ساعاتی بعد اعلام شد که فردگاه و مقر پلیس ولایت نیمروز هم به کنترل طالبان درآمده است.

 

درگیری ها در افغانستان میان ارتش این کشور با طالبان پس از خروج ادعایی اشغالگران خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی در افغانستان شدت یافته است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------