انفجار انبار نظامی قزاقستان با ۵ کشته و ۹۰ زخمیانفجار انبار نظامی قزاقستان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
در پی وقوع ۶ انفجار در یک انبار مهمات نظامی-مهندسی در جنوب قزاقستان که تاکنون ۵ کشته و ۹۰ زخمی برجای گذاشته، وزیر دفاع این کشور با اعلام قصد استعفای خود گفت: وظیفه فعلی من از بین بردن عواقب این فاجعه است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع جمهوری قزاقستان امروز (جمعه) اعلام کرد که تعداد قربانیان حادثه انفجار و سپس آتش گرفتن یک انبار نظامی در نزدیکی شهر "تاراز" در جنوب این کشور، به 5 نفر افزایش یافته است. تعداد افراد آسیب دیده در نتیجه این حادثه و اقدامات برای اطفای حریق حاصله از این انفجار هم به 90 نفر رسیده است.

 

طبق این اطلاعات، در حالی‌که پیش از این تعداد قربانیان 4 نفر اعلام شده بود، یکی از مأموران تیم اطفای طریق هم در جریان عملیات خنثی سازی عواقب این حادثه جان خود را از دست داد.

 

علاوه بر این، "نورلان ارمیکبایف" وزیر دفاع قزاقستان نیز امروز اعلام کرد که با توجه به وقوع انفجار و آتش‌سوزی متعاقب آن در یکی از انبارهای نظامی این کشور، قصد دارد از سمت خویش استعفا کند.   

 

این مقام نظامی گفت: «در حال حاضر مهمترین وظیفه من از بین بردن عواقب این حادثه ناگوار است. در رابطه با موضوع استعفای خود، من در همان لحظات نخست وقوع این فاجعه چنین تصمیمی را گرفتم و قصد دارم استعفای خود را اعلام کنم. البته تصمیم گیری نهایی از سوی مقامات عالی‌رتبه کشور اتخاذ خواهد شد.»

 

لازم به یادآوری است که تا این لحظه 6 انفجار در انبار نظامی وزارت دفاع قزاقستان در نزدیکی شهر تاراز در منطقه ژامبیلسکی رخ داده است. مشخص شده که در این انبار مهمات نظامی-مهندسی نگهداری می‌شده که برد انفجاری زیادی ندارند.

 

پرونده قضایی برای رسیدگی به این حادثه از هم اکنون تشکیل شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------