مردم عراق در مقابل «منطقه سبز» بغداد تظاهرات کردنداعتراضات در عراق،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
مردم عراق امروز جمعه در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی زودهنگام، در مقابل منطقه سبز بغداد تظاهرات کردند.

به گزارش مهر به نقل از الفرات نیوز، مردم عراق امروز جمعه در مقابل «منطقه سبز» واقع در بغداد تظاهرات کردند. این تظاهرات در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی و اصرار کمیساریای عالی انتخابات بر صحت کامل نتایج، برگزار شد.

 

منابع رسانه ای اعلام کردند که شرکت کنندگان در تظاهرات مذکور خواستار بازشماری دستی آراء انتخابات در سراسر کشور شدند. این درحالی است که پیشتر با بازشماری دستی آراء تنها در ۱۳ استان موافقت شده بود.

 

پیشتر پایگاه المدن گزارش داده بود: به دنبال نشست مشترک میان نخست وزیر و رئیس جمهور عراق با هیأت هماهنگی شیعی عراق، از شدت و حدت تنش‌ها در صحنه سیاسی عراق کاسته شده است. پس از کاسته شدن از سطح تنش‌ها در عراق، نیروهای حاضر در هیأت هماهنگی شیعیان رایزنی‌های خود با جریان صدر برای تشکیل دولت توافقی را کلید زده‌اند.

 

در همین ارتباط، عباس المالکی عضو ائتلاف دولت قانون تصریح می‌کند: اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها در خصوص خروج نوری المالکی از هیأت هماهنگی شیعیان عاری از صحت است و نباید به آنها توجه کرد.

 

وی افزود: برخی رسانه‌ها با هدف منحرف ساختن افکار عمومی و نیز تحقق دستاوردهای سیاسی چنین شایعاتی را مطرح می‌سازند. از دیدگاه ما هیأت هماهنگی شیعیان قادر است فراکسیون بزرگ‌تر پارلمان را تشکیل دهد. ما در حال حاضر مشغول رایزنی با گروه‌های سیاسی تأثیرگذار هستیم.

 

این عضو ائتلاف دولت قانون گفت: ما رایزنی‌هایی را به منظور بازگرداندن جریان صدر به هیأت هماهنگی شیعیان انجام داده‌ایم. ما از بازگشت جریان صدر به این هیأت استقبال می‌کنیم تا بدین‌ترتیب بتوانیم فراکسیون بزرگ‌تر را تشکیل دهیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------