پارلمان اوکراین جواب ایلان ماسک را داد/ شکایت از ماسک به‌‌خاطر «نئونازی» خواندن یک جوان 22 سالهایلان ماسک،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
بعد از آنکه ایلان ماسک با انتشار عکسی از ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، او را به دلیل درخواست‌های کمک از غرب به تمسخر گرفت، پارلمان اوکراین و رئیس آن این میلیاردر و کارآفرین آمریکایی را مسخره کردند.

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک، صاحب شرکت اسپیس ایکس است که سرویس‌های ارتباطی ماهواره استارلینک را ارائه می‌دهد و برای تلاش‌های دفاعی اوکراین ضروری به حساب می‌آید، اما گاها بیانیه‌های او از آغاز عملیات نظامی روسیه، اوکراین را خشمگین کرده است.

 

ایلان ماسک،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

ماسک روز دوشنبه با انتشار یک «میم» از زلنسکی در شبکه اجتماعی خودش به نام «ایکس» که پیشتر آن را با نام توییتر می‌شناختند، نوشت «وقتی ۵ دقیقه گذشته است و شما یک میلیارد دلار کمک نخواسته‌اید!»

 

«روسلان استفانچوک» رئیس پارلمان اوکراین با اشاره به پرتاب ناموفق راکت اسپیس ایکس در ماه آوریل و در واکنش به «میم» منتشر شده از سوی ایلان ماسک، نوشت: «وقتی که ایلان ماسک سعی کرد فضا را فتح کند اما در عرض ۵ دقیقه همه چیز خراب شد و کثافت جلوی چشمانش دید.»

 

ایلان ماسک،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

پارلمان اوکراین هم در صفحه خودش در ایکس، ماسک را به «ترویج پروپاگاندا روسی» متهم کرد و به سبک خودش با انتشار عکسی از ماسک نوشت: «وقتی ۵ دقیقه گذشته و پروپاگاندا روسی را ترویج نداده‌ای.»

 

مقامات اوکراینی پیشتر هم ماسک را به دلیل اظهاراتش مورد انتقاد قرار دادند؛ ماسک پیشنهاد کرده بود که اوکراین باید سرزمین خود را به خاطر صلح ببخشد؛ موضعی که کی‌یف قویا با آن مخالف است.

 

***

 

از ایلان ماسک به‌‌خاطر «نئونازی» خواندن یک جوان 22 ساله شکایت شد

از ایلان ماسک، مالک میلیارد شبکه اجتماعی ایکس به دلیل نئونازی خواندن یک مرد شکایت شده است. «بن برودی» 22 ساله که این شکایت را ثبت کرده است، ماسک را متهم کرده که در تابستان امسال با انتشار پست‌های گمراه‌کننده‌ای در مورد درگیری نئونازی‌ها، به او چنین تهمتی زده است.

 

ایلان ماسک،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

در ماه ژوئن، درگیری بین دو گروه با سیاست‌های راست تندرو شکل گرفت. به‌زودی ویدیوهای این درگیری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و کاربران به‌اشتباه ادعا کردند که یکی از این افراد یک مأمور فدرال است و سعی کردند تا او را شناسایی کنند. برودی به‌اشتباه به‌عنوان مردی که در ویدیو حضور داشت شناسایی شد و ماسک با پاسخ دادن به چنین ادعاهایی در شبکه اجتماعی ایکس، آن‌ها را در معرض دید بیش از 147 میلیون فالوور خود قرار داد.

 

در 27 ژوئن، ماسک به پستی که حاوی ویدیویی از این درگیری بود پاسخ داد و ادعا کرد که برودی بخشی از یک عملیات «پرچم دروغین» بوده است. او در پست خود که هنوز حذف نشده است، نوشت: «به‌نظر می‌رسد یکی از آن‌ها دانشجوی کالج است (که می‌خواهد به دولت بپیوندد) و دیگری شاید یکی از اعضای جنبش انتیفا (Antifa) باشد، اما با تمام این وجود احتمالاً همه آن‌ها یک وضعیت پرچم دروغین است.»

 

با وجود این اتفاقات، اکنون «مارک بنکستون»، وکیل برودی در شبکه اجتماعی ایکس نوشته است: «بدنام شدن توسط شخصی به معروفیت ماسک تجربه‌ای کاملاً دلهره آور است و بن را حیرت زده، سرگردان و نسبت به عواقب آن در آینده نگران کرده است.»

 

برودی در شکایت خود ادعا کرده که به دلیل کمپین آزار و اذیتی که توسط پست‌های ایلان ماسک شکل گرفته و او در آن‌ها به‌عنوان یک نئونازی شناخته شده است، مجبور شده تا همراه با خانواده‌اش خانه خود را ترک کند.

 

بنکستون قبلاً در پرونده‌ای علیه «الکس جونز» وکالت والدین دو دانش‌آموز «دبستان سندی هوک» را برعهده داشته است. جونز که یک مستندساز و تئوری پرداز توطئه آمریکایی است، به دروغ ادعا کرده بود که حادثه تیراندازی دبستان سندی هوک در سال 2012 هرگز اتفاق نیفتاده است. در نهایت، او موفق شد تا 45 میلیون دلار غرامت از جونز دریافت کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------