رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا: از طرح سپر دفاع هوایی اتحادیه اروپا حمایت می‌کنمطرح سپر دفاع هوایی اتحادیه اروپا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد حامی طرح پیشنهادی رهبران لهستان و یونان برای ایجاد یک سپر دفاع هوایی مشترک است.

به گزارش دیده بان ایران به تقل از یورونیوز، دونالد تواسک و کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیران لهستان و یونان معتقدند که کشورهای عضو اتحادیه باید بتوانند از خود در برابر تنش‌ها و مناقشات پیرامون اروپا دفاع کنند.

 

اورزولا فُن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص گفته است که در صورت به دست گرفتن دومین دوره ریاست بر این نهاد اجرایی، از طرح پیشنهادی نخست وزیران لهستان و یونان برای ایجاد «سپر دفاع هوایی اروپا» حمایت خواهد کرد.

 

وی که روز پنجشنبه در جریان مناظره پنج نامزد ریاست کمیسیون اروپا برای دوره جدید سخن می‌گفت تایید کرد که حامی درخواست رهبران لهستان و یونان برای برخورداری تمام اروپا از یک «سپر دفاع هوایی» است.

 

دونالد توسک و کیریاکوس میتسوتاکیس پیش‌تر در نامه‌ای به خانم فُن در لاین خواستار ایجاد یک سپر دفاع هوایی در سراسر اتحادیه اروپا برای حفاظت از حریم هوایی کشورهای این منطقه در برابر «تهدیدهای هوایی ورودی از جانب هواپیماها، موشک‌ها، هواپیماهای بدون سرنشین وغیره» شده بودند.

 

دو رهبر اروپایی هشدار می دهند که اتحادیه اروپا به یک «ابتکار جسورانه» نیاز دارد تا به «دوستان و دشمنان» خود نشان دهد بر سر حفاظت از حریم هوایی خود جدی است.

 

در نامه نخست وزیران لهستان و یونان آمده است: «تا زمانی که آسمان بالای سرمان امن باشد، اروپا در امنیت خواهد بود.»

 

در بخش دیگری از این نامه همچنین آمده بود: «ما باید دست به توسعه یک سیستم دفاع هوایی بسیار توانمند بزنیم که به عنوان یک بازدارنده قابل اعتماد در برابر همه مهاجمان احتمالی عمل کند. این سیستم در صورت شکست بازدارندگی، به عنوان سپری برای دفاع از شهروندان و نیروهای نظامی استفاده می‌شود و بدین ترتیب از همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همه شهروندان اروپا محافظت می کند.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------