ادامه بمباران رفح توسط اسرائیلحمله به رفح،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی برای دویست و سی و دومین روز از جنگ غزه مناطق مختلف غزه را بمباران کردند که این حملات ده‌ها شهید و مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش ایسنا، درحالی که رسانه‌ها نوشتند نیروهای رژیم صهیونیستی از اطراف بیمارستان «کمال عدوان» در شمال نوار غزه عقب‌نشینی کردند و آمبولانس‌ها به این بیمارستان رسیدند، «حسام ابوصفیه»، مدیر این بیمارستان به الجزیره گفت: اسرائیل از این بیمارستان عقب‌نشینی نکرده است. این بیمارستان به دلیل محاصره مستمر از سوی اشغالگران از کار افتاده است.

 

وی افزود: برخی بیماران و کودکان نارس همچنان در داخل این بیمارستان هستند. سیستم پزشکی به هدف اساسی برای نیروهای اشغالگر اسرائیل تبدیل شده است.

 

همچنین صبح امروز-شنبه- رژیم صهیونیستی آپارتمان مسکونی را در شمال اردوگاه النصیرات بمباران کرد که چهار شهید و چند زخمی بر جای گذاشت.

 

شمال اردوگاه النصیرات و اطراف شرکت برق در معرض حملات توپخانه‌ای شدید قرار گرفتند.

 

نیروهای اشغالگر صهیونیستی همچنین آوارگان شمال غزه را مجبور کردند تا مجددا کوچ کنند.

 

همچنین توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی از صبح امروز محله الزیتون در شرق شهر غزه را هدف قرار داد. نیروهای رژیم صهیونیستی در محور نتزاریم نیز با توپخانه در جنوب غزه را هدف قرار دادند.

 

رژیم اشغالگر گذرگاه‌ها را بسته و کنترل آن را در دست گرفته است و شبح قحطی بر بازارهای شهر غزه و شمال آن خیمه زده است.

 

دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه اعلام کرد: هیچ‌گونه سبزی، میوه و گوشتی وجود ندارد. تنها مقادیر محدودی از غذاهای کنسرو شده وجود دارد.

 

رژیم اشغالگر از حدود یک ماه پیش مانع ورود هرگونه کالایی به استان‌های غزه و شمال آن شده است و ساکنان به قحطی نزدیک هستند.

 

منابع محلی و بین‌المللی تعداد ساکنان در شمال غزه را ۷۰۰ هزار شهروند برآورد کرده‌اند.

 

همچنین خبرنگار المیادین اوضاع انسانی در شمال نوار غزه را فاجعه بار خواند.

 

این تحولات در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی حملات خود را به اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه برای چهاردهمین روز متوالی ادامه داد.

 

حمله رژیم صهیونیستی به میدان ابوشرار در منطقه الفالوجا در غرب اردوگاه جبالیا منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از فلسطینی‌ها شد.

 

هشت زن و کودک نیز در حمله رژیم صهیونیستی به مسجد حمزه در شهر غزه به شهادت رسیدند.

 

رژیم صهیونیستی همچنین محله‌های شرقی و مرکز شهر رفح در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد.

 

رژیم اشغالگر برای هجدهمین روز متوالی گذرگاه رفح را بسته است.

 

در شهر خان یونس نیز در حمله رژیم صهیونیستی به چادرهای آوارگان پنج آواره زخمی شدند.

 

همزمان با گذشت ۲۳۲ روز از جنگ غزه رژیم اشغالگر شهر رفح در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد و ساختمان‌های مسکونی را به طور کامل در برخی از محله‌های این شهر به ویژه در محله «الشوکه» و «الجنینه» ویران کرد.

 

خبرنگار المیادین اعلام کرد نیروهای رژیم صهیونیستی برای اولین بار در مرکز شهر رفح «کمربند آتش» ایجاد کردند که منجر به شهادت تعدادی از فلسطینی‌ها شد.

 

سیاست «کمربند آتش» سیاستی است که ارتش اسرائیل برای اولین بار در جنگ غزه در سال ۲۰۲۱ به کار برد. این سیاست شامل یک بمباران شدید و مداوم برای یک ساعت کامل است که در آن موشک‌های سنگین به عمق چند متر استفاده می‌شود و کل محله‌ها به طور همزمان بمباران می‌شوند.

 

از سوی دیگر گردان‌های شهدای الاقصی با حملات توپخانه‌ای و موشکی تجمع سربازان و خودروهای دشمن صهیونیستی را در شرق رفح هدف قرار دادند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------