حمله مردم به بانک مرکزی لبنان به دلیل کاهش ارزش پولی ملی این کشور/ واکنش صندوق بین‌المللی پولاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
به دنبال کاهش ارزش پول ملی لبنان و اوضاع بد معیشتی در این کشور، ده‌ها معترض ساختمان بانک مرکزی لبنان را با ترقه هدف قرار دادند.

به گزارش همشهری آنلاین، رسانه‌های لبنانی امروز (جمعه) خبر دادند ده‌ها تن از مردم این کشور در اعتراض به اوضاع بد معیشتی و کاهش ارزش پول ملی لبنان مقابل بانک مرکزی این کشور تجمع کردند.

 

براساس گزارش منابع خبری، تجمع‌کنندگان ساختمان بانک مرکزی لبنان را با ترقه هدف قرار دادند و سپس در محل لاستیک به آتش کشیدند. این اعتراض، همزمان با ریزش ارزش پول ملی لبنان در برابر دلار صورت گرفته است.

 

 لبنانی‌ها پیش‌تر نیز برای پس گرفتن سپرده‌های خود اقدام به گروگان‌گیری و آتش‌زدن برخی بانک‌های این کشور کرده بودند.

 

در پی تشدید اوضاع بد اقتصادی در لبنان، مردم این کشور چهارشنبه هفته جاری با نیروهای پلیس درگیر شدند. نیروهای امنیتی این کشور برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

 

صندوق بین‌المللی پول: لبنان در وضعیت بسیار خطرناکی است

صندوق بین المللی پول هشدار داد که لبنان در میانه تشدید بحران‌های بانکی، اقتصادی و سیاسی، در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارد.

 

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «ارنستو ریگو»، رئیس هیئت اعزامی صندوق بین المللی پول (IMF) به لبنان، در یک کنفرانس مطبوعاتی، تاکید کرد که در این کشور، اصلاحات به کندی پیش می‌رود، زیرا وضعیت بسیار پیچیده بوده و یک بحران خفه کننده در جریان است.

 

ریگو در این باره همچنین اظهار داشت: ما از نظر تصویب و اجرای قوانین مربوط به اصلاحات مالی انتظار بیشتری داشتیم؛ تاخیر اصلاحات، هزینه را برای مردم لبنان دو چندان خواهد کرد و ما دولت را به تسریع در اجرای آن‌ها تشویق می‌کنیم.

 

رئیس هیئت اعزامی صندوق بین المللی پول ضمن تاکید بر لزوم رسیدگی به ضرر‌ها پیش از آغاز مجدد توافق با لبنان، افزود: ما شاهد افزایش نرخ فقر و بیکاری در لبنان هستیم و بسیاری از مردم نمی‌توانند به پول‌های خود در بانک‌ها دست یابند.

 

شایان ذکر است که هیئت اعزامی صندوق بین المللی پول بیش از دو هفته است که به لبنان سفر کرده تا برای بررسی طرحی با هدف کمک به این کشور در تلاش در راستای دستیابی به راه حلی جهت خروج از بحران‌های مالی، اقتصادی و پولی خود، با مقامات لبنانی دیدار کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023