گروه۷: دارایی‌های روسیه تا زمان جبران خسارت اوکراین مسدود می‌مانداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
وزرای دارایی جی۷ و روسای بانک مرکزی اروپا در بیانیه‌ای اعلام کردند، گروه هفت کشور صنعتی مصمم است تا زمانی که مسکو خسارات ناشی از درگیری اوکراین را پرداخت نکند، دارایی‌های مستقل روسیه را مسدود نگه دارد.

به گزارش ایسنا، مقامات مالی گروه هفت در ۱۷-۱۸ آوریل در حاشیه نشست‌های بهاری صندوق بین‌المللی پول موسوم به آی‌ام‌اف و بانک جهانی در واشنگتن دی‌سی دیدار کردند.

 

مقامات گروه هفت در بیانیه مشترکی که روز چهارشنبه منتشر شد، گفتند: «ما بر عزم خود برای اطمینان از پرداخت خسارت روسیه به اوکراین تاکید می‌کنیم. دارایی‌های حاکمیتی روسیه در حوزه قضایی ما تا آن زمان مسدود می‌ماند، آن هم مطابق با سیستم‌های حقوقی مربوطه ما.»

 

در این بیانیه، کشورهای گروه هفت از پیشنهادات اتحادیه اروپا برای هدایت سودهای حاصل از دارایی‌های مسدود شده روسیه به نفع اوکراین و همچنین اقدامات انگلیس و ایالات متحده برای توقف تجارت جدید فلزات اساسی روسیه در مبادلات جهانی فلزات خود استقبال کرده‌اند.

 

در این بیانیه همچنین آمده است: ما به کار بر روی همه راه‌های ممکن ادامه خواهیم داد تا بتوانیم از دارایی‌های مستقل روسیه برای حمایت از اوکراین، مطابق با قوانین بین‌المللی و سیستم‌های حقوقی مربوطه‌مان، با هدف به‌روزرسانی رهبران خود پیش از اجلاس آپولیا ایتالیا در ژوئن استفاده کنیم.»

 

در این بیانیه آمده است، علاوه بر این، گروه هفت در حال حرکت به سمت «کاهش بیشتر درآمدهای انرژی روسیه» از جمله از طریق اجرای سقف قیمت نفت است و همچنان متعهد به انجام «اقدامات اجرایی بیشتر» در پاسخ به ادعای نقض سقف قیمت نفت است.

 

به گزارش اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است: «ما متعهد به اجرا و عملی کردن تحریم‌های مالی و اقتصادی بیشتر و مقابله با تلاش‌ها برای دور زدن یا تضعیف اقداماتمان، از جمله با اقدام علیه بازیگران کشورهای ثالثی که در صورت لزوم به دنبال تضعیف آنها هستند، باقی می‌مانیم.»

 

در ادامه این بیانیه آمده است که کشورهای عضو جی۷ به توسعه اقداماتی برای جلوگیری از دستیابی روسیه به مواد، فناوری و تجهیزات پیشرفته برای پایگاه صنعتی نظامی خود ادامه خواهند داد.

 

غرب از زمان آغاز جنگ اوکراین و روسیه، تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال کرده است و دارایی‌های خارجی این کشور هم توقیف است و بحث‌هایی درباره استفاده از آن دارایی‌ها یا سود حاصل از آنها در میان رهبران به گوش می‌رسد و کرملین نسبت به تبعات هرگونه اقدامی علیه دارایی‌های روسیه هشدار می‌دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------