آخرین اخبار بین الملل


ترامپ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

ترامپ: واکسن کرونا باید «ترامپسن» نامگذاری شود!

دونالد ترامپ خود را مسئول طراحی و تولید چند واکسن کرونا دانست و گفت باید آنها را «ترامپسن» نامید! به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت،…

بیانیه مشترک ایران، ترکیه و روسیه درباره سوریهاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
کشورهای ضامن روند آستانه درباره سوریه در بیانیه‌ای مشترک بار دیگر بر حمایت از فعالیت «کمیته قانون اساسی سوریه» تأکید کردند.

به گزارش فارس، ایران، روسیه و ترکیه در بیانیه‌ای مشترک بار دیگر بر آمادگی خود برای حمایت از فعالیت «کمیته قانون اساسی سوریه» از طریق تعامل با هیئت‌های سوریه‌ای و نماینده سازمان ملل تأکید کردند. 

 

جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه به عنوان ضامنان روند آستانه در حاشیه نشست عادی کمیته تدوین قانون اساسی در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۹ نشستی سه جانبه تشکیل داده و در نشست با هیأت‌های سوری و فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه «گیر پدرسون» به رایزنی پرداختند. 

 

سه کشور در بیانیه مشترک خود ضمن استقبال از برگزاری پنجمین جلسه این کمیسیون بار دیگر تعهد قوی خود را به حاکمیت ملی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه اعلام و بر ضرورت رعایت این اصول از سوی همه طرف‌ها تأکید کردند. 

 

کشورهای ضامن روند آستانه نقش مهم کمیته قانون اساسی در ژنو را در پیشبرد روند سیاسی تحت رهبری و مالکیت سوریه با تسهیل‌گری سازمان ملل منطبق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت را مورد تأکید قرار دادند.   

 

در این بیانیه همچنین تصریح شده که «کمیته قانون اساسی باید با روحیه مصالحه و مشارکت سازنده و بدون دخالت خارجی و تحمیل برنامه زمانبندی از بیرون به کار خود ادامه دهد تا اعضای کمیته به توافقی کلی دست یابند و نتیجه کار کمیته مورد پذیرش و حمایت حداکثری ملت سوریه قرار گیرد.»

 

سه کشور بر قصد خود مبنی بر ادامه رایزنی‌ها در خصوص موضوعات فوق الذکر در نشست آتی اجلاس بین‌المللی سوریه در چارچوب روند آستانه (پانزدهمین نشست بین‌المللی روند آستانه) در سوچی در تاریخ‌های ۱۶ و ۱۷ فوریه تأکید کردند.

 

ایران، روسیه و ترکیه نشست آستانه را به منظور گردهم آوردن طرف‌های درگیر جنگ در سوریه و پیدا کردن راه حلی دائمی برای جنگ ۱۰ ساله در سوریه راه‌اندازی کردند. 

 

اولین نشست آستانه ژانویه ۲۰۱۷ در ترکیه برگزار شد. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی