آخرین اخبار بین الملل


بایدن و پوتین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

بیانیه مشترک پوتین و بایدن: جنگ اتمی فاتح ندارد و نباید وارد آن شد

روسای جمهور روسیه و آمریکا در خاتمه نخستین دیدار در بیانیه مشترک برآغاز گفت‌وگوی دیگر دوجانبه راهبردی درآینده نزدیک و کنترل تسلیحات تاکید…

«جو بایدن» وضعیت اضطراری ملی در قبال سوریه و عراق را تمدید کردجو بایدن,اخبار امروز,اخبار جدید
کاخ سفید در تارنمای رسمی خود از تمدید وضعیت اضطراری ملی ایالات متحده در ارتباط با سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش مهر، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده شامگاه پنج شنبه با امضای دو فرمان اجرایی، وضعیت اضطراری ملی را در ارتباط با اقدامات دولت سوریه و همچنین برقراری ثبات در عراق تمدید کرد.

 

گفتنی است، رئیس جمهور وقت ایالات متحده فرمان اجرایی ۱۳۳۳۸ موسوم به وضعیت اضطراری ملی را در یازدهم ماه مه ۲۰۰۴ و به بهانه اقدامات دولت قانونی سوریه صادر کرد. به موجب این فرمان اجرایی، دارایی افراد خاص مسدود و صدور یا صدور مجدد برخی اقلام معین به سوریه ممنوع شد.

 

دولت ایالات متحده در توجیه علت صدور این فرمان اجرایی مدعی است که این فرمان با هدف مقابله با تهدید غیرعادی و فوق‌العاده ای که اقدامات دولت سوریه متوجه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا می‌کند، صادر شده است.

 

دولت وقت ایالات متحده فرمان اجرایی وضعیت اضطراری ملی در ارتباط با برقراری ثبات در عراق (۱۳۳۰۳) را روز ۲۲ ماه مه ۲۰۰۳ با هدف مقابله با تهدید غیرعادی و فوق العاده علیه امنیت ملی و سیاست خارجی این کشور صادر کرد. در این فرمان اجرایی موانع بر سر بازسازی منظم عراق، اعاده و حفظ صلح و ثبات در این کشور، توسعه نهادهای سیاسی، اجرایی و اقتصادی در عراق به مثابه تهدیدهای غیرعادی و فوق العاده معرفی شدند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی