پنتاگون جزئیات محموله جدید به اوکراین را اعلام کرد | تاکید بلینکن بر حمایت از اوکراین محموله جدید به اوکراین,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
همزمان با اینکه اوکراین مواضع خود در منطقه خارکیف و دونباس را از دست داده، وزارت دفاع ایالات متحده ۲۷۵ میلیون دلار تسلیحات دیگر به مقصد کی‌یف را اعلام کرد.

 به گزارش ایسنا، این پنجمین بسته کمک به اوکراین از زمان امضای یک لایحه بودجه خارجی بزرگ به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد دلار توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا محسوب می‌شود.

 

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: « این بخش از تسلیحات ایالات متحده بخشی از تلاش‌های واشنگتن برای کمک به اوکراین برای دفع حمله روسیه در نزدیکی خارکیف است که ارزش تخمینی آن ۲۷۵ میلیون دلار برآورد شده و به فوری‌ترین نیازهای میدان نبرد در اوکراین مانند HIMARS، گلوله‌های توپخانه، مهمات پرتاب هوایی و سلاح‌های ضد تانک پاسخ می‌دهد.»

 

پنتاگون همچنین اعلام کرد علاوه بر HIMARS، مهمات توپخانه، مین و مهمات دیگر نیز برای اوکراین ارسال می‌شود. همچنین وسایل نقلیه تاکتیکی، زره پوش و تجهیزات حفاظتی شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی، هسته‌ای نیز در این کمک‌ها به اوکراین گنجانده شده است.

 

بسته تسلیحاتی ایالات متحده در حالی ارائه می‌شود که کی‌یف در چندین جبهه با پیشروی نیروهای روسی در منطقه خارکیف و دونتسک تحت فشار است. در اوایل ماه مه، نیروهای مسکو به سمت شمال شرق اوکراین به سمت خارکیف حمله کردند و بیش از ده‌ها شهرک در طول مسیر را تحت کنترل خود درآوردند.

 

این بسته تسلیحاتی ایالات متحده در بحبوحه فشار بین حامیان جنگ اوکراین برای رفع محدودیت‌های ادعایی استفاده از تسلیحات ارائه شده توسط غرب به منظور حمله به اراضی روسیه ارائه می‌شود.

 

 حمایت از اوکراین ,اخباربین الملل ,خبرهای  بین الملل

 

 

بلینکن در تماس با وزیر خارجه آلمان بر حمایت از اوکراین تاکید کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، آنالنا بربوک و آنتونی بلینکن در تماسی تلفنی بر حمایت از اوکراین در مقابل روسیه و چالش‌های ایجاد شده از سوی چین از جمله حمایت از صنایع دفاعی روسیه تاکید کردند. 

 

به گزارش ایسنا، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت، آنتونی بلینکن و آنالنا بربوک، وزرای خارجه آمریکا و آلمان همچنین درباره تلاش‌هایی برای رسیدن به آتش‌بس در غزه که ضامن آزادی اسرای صهیونیست و تسهیل در ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه است، صحبت کردند.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در ادامه گفت، وزرای خارجه دو کشور روی اهمیت اجتناب از تشدید تنش‌ها در منطقه «خاورمیانه» و آنچه «تهدید» از سوی ایران خواندند هم توافق کردند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------