مخالفت کرواسی با عضویت فنلاند و سوئد در ناتو/ واکنش آمریکا به عضویت سوئد در ناتوسوئد و فنلاند ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
.زوران میلانوویچ رئیس جمهور کرواسی گفت، همانند ترکیه باید با پیوستن سوئد و فنلاند به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مخالفت کرد. 

به گزارش ایرنا از "آسوشیتد پرس" میلانوویچ با آندری پلنکوویچ، نخست وزیر کرواسی، در مورد برخی مسائل، از جمله حمایت از درخواست‌های سوئد و فنلاند برای عضویت در ناتو اختلاف شدیدی دارد. 

 

میلانوویچ روز چهارشنبه گفت: کرواسی باید با عضویت فنلاند و سوئد در ناتو مخالفت کند. 

 

وی افزود، قبل از اینکه پارلمان کرواسی عضویت فنلاند و سوئد در ناتو را تصویب کند، این پارلمان باید از بوسنی بخواهد تا با تغییر قوانین انتخاباتی خود،  انتخاب متحدان ملی‌گرای کروات-بوسنیایی در پست‌های مهم دولتی را آسان‌تر کند. 

   

آمریکا: عضویت سوئد در ناتو توانایی دفاعی استکهلم را افزایش می‌دهد

  لوید آستین وزیر دفاع آمریکا پیش از دیدار با پیتر هولتکویست همتای سوئدی خود در پنتاگون گفت، عضویت سوئد در ناتو توانایی دفاعی این کشور را افزایش خواهد داد.

 

به گزارش ایرنا از "سی ان ان"، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه (به وقت محلی) افزود: توانایی‌های سوئد مدرن، مناسب و قابل توجه است و اضافه شدن این کشور به ناتو، به همه ما در دفاع از خود کمک می‌کند و البته این عضویت به ویژه در این زمان حیاتی مهم است. 

 

سوئد و فنلاند ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

آستین تاکید کرد: آمریکا قویاً از درخواست سوئد برای عضویت در ناتو حمایت می‌کند. 

 

هولتکویست وزیر دفاع سوئد نیز گفت، جنگ در اوکراین یک "تهدید بلندمدت برای امنیت اروپا" است و اکنون "زمانی است که دموکراسی‌های اروپا و آمریکای شمالی باید در کنار هم در برابر تهاجم آشکار روسیه بایستند. "

 

وزیر دفاع سوئد افزود، تصمیم سوئد برای ارائه درخواست عضویت در ناتو نشان دهنده "تعهد ما به امنیت و همکاری ترانس آتلانتیک" است. 

  

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------