آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,انفجار نفتکش یونانی در یکی از بنادر عربستان

انفجار نفتکش یونانی در یکی از بنادر عربستان

منابع خبری روز چهارشنبه از انفجار یک مین در یک فروند نفتکش یونانی در بندر عربستان خبر دادند. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، یک مین داخل…


وزیر امور خارجه پاکستان: ناکامی ترامپ دلیل ورود عمران خان برای میانجیگری است



 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر امور خارجه پاکستان
وزیر امور خارجه پاکستان گفت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای دستیابی به راهکاری جهت حل مسائل اخیر در خلیج فارس از جمله ایران ناکام ماند و به همین دلیل وی از «عمران خان» نخست وزیر پاکستان خواست تا در این خصوص نقش آفرینی کند.

 «شاه محمود قریشی» طی مصاحبه با شبکه الجزیره که روز سه شنبه منتشر شد، افزود: ترامپ در حاشیه نشست اخیر سازمان ملل طی دیدار با عمران خان از وی خواست تا برای کمک به تنش‌زدایی آمریکا با ایران نقش آفرینی کند، نخست وزیر پاکستان نیز دیدار و رایزنی‌های فوری را با طرف ایرانی از جمله دکتر روحانی آغاز کرد.

 

وی اظهار داشت: مقامات پاکستانی به این جمع بندی رسیده اند که ایران خواهان تنش زدایی با آمریکا است در عین حال آمادگی طرفین برای انجام مذاکرات جهت حل مسائل و مشکلات پیرامون نیاز اصلی بهبود اوضاع فعلی است.

 

قریشی گفت: رئیس جمهوری آمریکا برای دستیابی به راهکاری جهت حل مسائل با ایران ناکام مانده و به همین دلیل وی از عمران خان نخست وزیر پاکستان خواست تا در این خصوص نقش آفرینی کند.

 

وزیر امور خارجه پاکستان به نقل از عمران خان افزود: تحریم های ضدایرانی آمریکا به شدت به فعالیت های تجاری و اقتصادی این کشور ضربه زده است به همین دلیل تهران خواهان لغو این تحریم ها است.

 

وی با ابراز نگرانی نسبت به اوضاع فعلی در خلیج فارس تاکید کرد: این وضعیت ممکن است طرف ها را به سمت جنگ پیش ببرد در حالی که جامعه جهانی و در مرحله اول اقتصاد بین المللی از این وضعیت آسیب خواهد دید.

 

شاه محمود قریشی افزود: جدای از تداوم پیامدهای تنش در خلیج فارس، فعالیت های تجاری در منطقه و کشتی رانی در تنگه هرمز نیز به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان پنجشنبه گذشته در پاسخ به ایرنا گفت این کشور از هیچ تلاشی برای تنش زدایی در منطقه و کمک به بهبود تعاملات میان ایران و عربستان فروگذار نخواهد کرد.

 

 

 ایرنا  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------