آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ

ترامپ: پامپئو در مراسم امضای توافق با طالبان شرکت می‌کند

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، مایک پامپئو در مراسم امضای توافقنامه آمریکا-طالبان که انتظار می‌رود امروز (شنبه) در دوحه، پایتخت قطر برگزار شود،…


یک مورد جالب در آمریکا ؛ استیضاح محبوبیت ترامپ را بالا برد! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
درحالیکه بامداد امروز(پنجشنبه) مجلس نمایندگان آمریکا رای به استیضاح دونالد ترامپ داد اما تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حکایت از افزایش محبوبیت افکار عمومی به چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری این کشور دارد

نظرسنجی های صورت گرفته توسط شبکه های تلویزیونی سی ان ان، "ان.بی.سی نیوز"  (nbcnews) ، نشریه "وال استریت ژورنال" و موسسه نظرسنجی "گالوپ"  حکایت از آن دارد که محبوبیت ترامپ افزایش یافته و درمورد استیضاح وی نیز آرای چندان به نفع دموکرات ها نیست.

 

نظرسنجی ان.بی.سی نیوز

نظرسنجی مشترک ان.بی.سی نیوز و وال استریت ژورنال که بین ۱۴تا ۱۷ ماه دسامبر( ۲۳ تا ۲۶ آذرماه) به عمل آمده حاکی است که افکار عمومی آمریکا نسبت به استیضاح ترامپ برابر بوده و ۴۸ درصد موافق  و مخالف استیضاح ترامپ می باشند.

 

نظرسنجی مشترک ان.بی.سی نیوز و وال استریت ژورنال از ۹۰۰ شهروند آمریکایی به عمل آمد که از این  جامعه آماری ۴۸ درصد مرد و ۵۲درصد زن بودند

 

نظرسنجی سی ان ان

درهمین حال نظرسنجی مشترکی که توسط شبکه تلویزیونی سی ان ان و موسسه نظرسنجی"اس.اس.آر.اس"(SSRS)که نتایج آن مورخ ۱۹ دسامبر(۲۸آذرماه) انتشار یافت نشان می دهدافکار عمومی آمریکا نسبت به نظرسنجی قبل درباره حمایت از استیضاح ترامپ افت کرده، در نظرسنجی جدید سی ان ان که بین ۱۲ تا ۱۵ دسامبر (۲۱ تا ۲۴ آذرماه) به عمل آمده نشان می دهد این حمایت پنج درصد کاهش یافته است.

 

حمایت از استیضاح ترامپ در نظرسنجی اخیر سی ان ان ۴۵ درصد بود این درحالی است که  در نظرسنجی ۲۱ تا ۲۴  نوامبر  (۳۰ آبان تا ۳ آذر ) این حمایت ۵۰ درصد بوده است. نظرسنجی سی ان ان نیز از بین یکهزار و پنج نفر و با خطای ۳.۷ درصدی صورت گرفت.

 

نظرسنجی موسسه گالوپ 

در نظرسنجی موسسه گالوپ نیز همین کاهش حمایت از استیضاح ترامپ و افزایش محبوبیت وی دیده می شود.نظرسنجی گالوپ نشان می دهد محبوبیت ترامپ از ۳۹ درصد در نظرسنجی پیشین اکنون به ۴۵ درصد رسیده و حمایت از استیضاح ترامپ در نظرسنجی گالوپ نیز حکایت از افت شش درصدی دارد.

 

در نظرسنجی اخیر گالوپ حمایت از استیضاح ترامپ از ۵۲ درصد به ۴۶ درصد رسیده است. این نظرسنجی نیز بین دوم تا ۱۵ ماه دسامبر (۱۱ تا ۲۴ آذرماه) انجام شده که نتایج این نظرسنجی دیروز ۱۸ دسامبر  (۲۷ آذرماه) انتشار یافت.

 

.مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا به استیضاح دونالد ترامپ چهل و پنجمین رییس جمهوری این کشور به اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «کارشکنی در تحقیقات کنگره» رای داد.

 

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه با ۲۳۰ رای موافق در مقابل ۱۹۷ رای مخالف بند اول قطعنامه استیضاح ترامپ مبنی بر اتهام «سوء استفاده از قدرت» و با ۲۲۹ رای موافق در مقابل ۱۹۸ رای مخالف بند دوم این قطعنامه مبنی بر اتهام «کارشکنی در تحقیقات کنگره» را تصویب کردند.

 

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده، سومین رئیس قوه مجریه پس از اندرو جانسون و بیل کلینتون است که به صورت رسمی مورد استیضاح قرار می‌گیرد. تاکنون هیچ یک از رییسان جمهوری آمریکا از طریق استیضاح از مقام خود برکنار نشده‌اند.

 

اکنون پس از تصویب قطعنامه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، این قطعنامه به مجلس سنای این کشور ارسال می‌شود تا نشست هایی شبیه به محاکمه برای ترامپ تشکیل شود.

 

در جلسات سنا که ریاست آن را قاضی ارشد دیوان عالی آمریکا برعهده خواهد داشت، دو سوم سناتورها تصمیم می‌گیرند که ترامپ از قدرت برکنار شود یا خیر؛ با توجه به اکثریت جمهوریخواهان انتظار می‌رود ترامپ تبرئه شود.

 

  ایرنا  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------