X

آخرین اخبار بین الملل


دیمیتری مدودیف,اخبار امروز,اخبار جدید

مدودیف به آمریکا هشدار جنگ داد

دیمیتری مدودیف معاون شورای امنیت روسیه اعلام کرد : از زمان وقوع بحران کارائیب در قرن بیستم دو کشور روسیه و آمریکا هیچگاه تا این اندازه به…

ترامپ: آمریکا در کنار هند باقی می ماند اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
نارندرا مودی نخست وزیر هند و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در دهلی نو به صورت رسمی با یکدیگر دیدار کرده و مذاکرات دوجانبه برگزار کردند و ترامپ دراین دیدار برحمایت واشنگتن از دهلی نو تاکید کرد. 

خبرگزاری " ای ان آی" هند روز سه شنبه نوشت: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به همراه ملانیا ترامپ صبح امروز پس از ادای احترام به مهاتما گاندی رهبر انقلاب هند، به خانه حیدر آباد رفته و مورد استقبال رسمی نارندرا مودی نخست وزیر هند و رام نات کوویند  رییس جمهوری این کشور قرار گرفتند.

 

دونالد ترامپ پیش از دیدار خود با نخست زیر هند گفت: آمریکا قاطعانه در کنار هند باقی می ماند.

 

مودی و ترامپ پس از برگزاری مراسم رسمی استقبال، وارد خانه حیدر آباد شده و مذاکرات رسمی خود را آغاز کردند.

 

انتظار می رود در این مذاکرات قرارداد های  نظامی به ارزش بیش از ۳ میلیارد دلار میان دو کشور امضا شود.

 

به گزارش رسانه های هند، سفر ترامپ به هند نشان دهنده گستردگی روابط میان دو کشور است و پیام روشنی به رقیبان هند در منطقه مانند پاکستان و چین می دهد.

 

 

انتقاد برنی سندرز از تصمیم ترامپ برای فروش سلاح به هند

سناتور برنی سندرز و کاندید دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای فروش سلاح به هند اعلام کرد که آمریکا باید برای مقابله با گرمایش زمین با هند همکار شود تا از نابودی کره زمین جلوگیری شود.

 

برای ترامپ سفر به هند از لحاظ نزدیکی آن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اهمیت زیادی دارد. وی به دنبال جذب گروه بزرگ شهروندان هندی-آمریکایی  است که در آمریکا نفوذ قابل توجهی دارند.

 

اگرچه ترامپ  مودی را دوست نزدیک خود می خواند، اما وی در چندین مورد از سیاست های تجاری هند انتقاد کرده و خواستار گسترش دسترسی آمریکا به بازار هند شده است.

 

اختلافات تجاری هند و آمریکا همچنان ادامه دارد و دو کشور تاکنون نتوانسته اند برای امضای یک توافق جامع تجاری با یکدیگر به توافق برسند.

 

 ایرنا  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی