آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,رئیس‌جمهوری آمریکا

تهدید ترامپ به خروج از ناتو برای تحریک کشورهای عضو به پرداخت تعهدات مالی خود

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که واشنگتن به دنبال خروج از ناتو نیست اما متحدان باید تعهدات مالی خود را بپردازند. به گزارش ایلنا به نقل از…


ترامپ از تعویق نشست گروه هفت خبر داد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,  ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر بر برگزاری نشست گروه هفت علی‌رغم شیوع ویروس کرونا اصرار داشت.

به گزارش برنا به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، از به تعویق افتادن نشست سران گروه هفت خبر داد. قرار بود این نشست در پایان ماه ژوئن برگزار شود.

 

ترامپ که پس از بازگشت از فلوریدا با خبرنگاران صحبت می کرد، مدعی شد: ساختار کنونی گروه هفت قدیمی و از تاریخ گذشته است.

 

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: من این نشست را به تعویق می اندازم، چرا که احساس می کنم، این گروه به شایستگی آنچه در جهان جریان دارد را نمایندگی نمی کند.

 

دونالد ترامپ مایل است کشورهای استرالیا، روسیه، کره جنوبی و هند به نشست سران گروه هفت دعوت شوند. ترامپ پیش از این نیز خواهان پیوستن روسیه به گروه هفت شده بود. اما کانادا با پیوستن روسیه به گروه هفت مخالفت کرده است. برگزاری این نشست در واشینگتن می توانست به عنوان نشانه ای از بازگشایی و بازگشت وضعیت به حالت عادی در آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا محسوب شود.

 

دونالد ترامپ همچنین افزود مطمئن نیست که این نشست چه زمانی برگزار خواهد شد، اما این نشست می‌تواند در ماه سپتامبر همزمان با اجلاس سازمان ملل یا پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شود.

 

مدیر ارتباطات کاخ سفید در این زمینه گفت: دونالد ترامپ خواستار آن است که کشورهای متحد آمریکا که با شیوع ویروس کرونا درگیر بودند در این نشست حضور یابند.

 

خبر تعویق نشست سران گروه هفت در حالی منتشر شده است که پیشتر دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرده بود دعوت دونالد ترامپ برای شرکت در نشست گروه هفت را رد کرده است. صدراعظم آلمان گفته بود تنها در صورت تغییر وضعیت شیوع ویروس کرونا امکان حضور در این نشست را خواهد داشت.

 

قرار بود این نشست با حضور سران کشورهای آمریکا، ایتالیا، ژاپن، فرانسه، انگلیس، آلمان، کانادا و اتحادیه اروپا در کمپ دیوید در ایالت مریلند در نزدیکی واشینگتن برگزار شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------